7 TL’lik Xiaomi telefonlar krize sebep oldu!
Evet, başlıktan anlayacağınız suretiyle 7 TL‘lik Xiaomi telefonlar tabiri caizse minik çaplı bir krize neden oldu. Peki, iyi mi m. Oldu? Hemen açıklayalım!

7 TL‘lik Xiaomi telefonlar krize neden oldu!
Geçtiğimiz günlerde Xiaomi bildiğiniz suretiyle global pazarda daha fazla yer edinmek amacıyla, İngiltere’ye resmi olarak giriş yapmış oldu. Bunu oldukca çılgın bir kampanya ile kutlamak dileyen Xiaomi, Mi A2 ve Xiaomi Mi 8 Lite modellerini tam olarak 1 sterline yani yaklaşık şekilde 7 TL’ye satışa sundu.

Fakat laf mevzusu kampanyada önemli bir detayı es geçen Xiaomi, toplamda 1 sterline toplamda 10 adet telefon Mi 8 Lite ve Mi A2 modeli satacağını kullanıcılarına söylemeyi unutunca, olanlar oldu. Kampanya ile bütün parlak zeka telefon kullanıcıların dikkati çekmeyi başaran Xiaomi, ufak çaplı bir krize niçin oldu diyebiliriz.

Xiaomi’nin çevrimiçi mağazasına adeta akın binlerce kullanıcı ”Stoklar Tükendi” tükendi seçeneği ile karşılaşınca, ürünleri satın alamadı ve teknoloji devini adeta mesaj yağmuruna tuttu.

Sonrasında ise yaşanmış olan kullanıcıların büyük bir tepkisi ile karşılaşan Xiaomi, İngiltere’deki resmi Twitter hesabı üstünden bir özür mesajı yayınladı.
Yayınladığı özür mesajında kampanya dahilinde 10 adet telefon sattıklarını ve bu kişilerin rastgele seçildiği belirtiyor. Fakat Xiaomi İngiltere’deki kullanıcılarını çekiliş konusunda uyarmadığı da ortaya çıktı. Peki siz bu vaziyet hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşünceleriniz aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz.

https://twitter.com/XiaomiUK_/status/1062035428176486400/photo/1


"7 TL’lik Xiaomi telefonlar krize sebep oldu! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 7 TL’lik Xiaomi telefonlar krize sebep oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 7 TL’lik Xiaomi telefonlar krize sebep oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0