Apple bu sene 3 farklı 2018 iPhone parlak zeka telefon modeliyle karşımıza çıkacak. Gelecek modellerden en birisisinin LCD ekranla geleceği ise iddialar içinde yer ediniyor. Peki, altı.1 inç LCD iPhone monitörü nasıl olacak?
6.1 inç LCD iPhone ekranı şaşırtacak!
190
okunma

Altı.1 inç LCD iPhone ekranı, LG G7 ThinQ ile aynı olabilmektedir!
İddialara gore Apple, LG G7 ThinQ modelinde sunulan yeni MLCD+ ekran teknolojisini 6.1 inç LCD iPhone ekranı için kullanma planları yapıyor. MLCD+ monitör teknolojisi ultra parlak, düşük kuvvet kullanan LCD ekranları karşımıza çıkartıyor.

Yeni LG amiral gemisi harika imaj kalitesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Tabii ki bunda MLCD+ ekran teknolojisinin görevi büyük. Teknolojinin bugüne kadar geleneksel IPS LCD ekranlar kullanan iPhone modelleri için de önemli bir artı sağlayacağı kesin.

6-1-inc-lcd-iphone-ekrani-ile-sasirtacak-sdn-02

MLCD+ teknolojisi al, mavi ve yeşil alt piksellere ek olarak, ekstradan beyaz bir alt px daha kullanıyor. Bu konum artırılmış parlaklık ve daha düşük güç tüketimi sağlarken bununla birlikte çağdaş renk tutarlılığı ile öne çıkıyor. Geniş DCI-P3 renk aralığı için yüzde 100 desteğin de altını çizmek gerek.

Yüzde 100 geniş DCI-P3 renk aralığı, en yüksek parlaklık ayarında bile duyarlı renkleri en organik haliyle gösterebilme yeteneğine sahip. Bu arada tüm iPhone 7 modellerinin DCI-P3 renk aralığı için ileri destek sunduğunu not olarak düşmek gerek. Apple bu renk aralığını geniş renk adıyla şekilde anıyor.

LG G7 ThinQ 1,000 nit parlaklık değerlerine çıkabiliyor. IPhone X OLED paneli ise 625-804 nit aralığına sahip. LG’nin bu yeni paneline Super Bright Display (Süper Parlak Ekran) adını vermiş olduğunu da belirtelim.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları