5 kameralı Nokia 9 modelinden yeni detaylar!
Hatırlayacağınız üzere HMD Global geçtiğimiz Ağustos ayında, Nokia’ya özel olan ama uzun zamandır Microsoft’un elinde bulunan PureView patentini almıştı. Ardından PureView teknolojisinin tekrar Nokia’ya döneceğini açıklayan HMD Global’in bir sonraki amiral gemisinin 5 kameralı Nokia 9 PureView olacağı kesinleşmişti.

5 kameralı Nokia 9 PureView modelinden yeni detaylar!
Bugün yaşanılan büyüme ile birlikte Nokia’nın merakla beklenen 5 kameralı amiral gemisi hakkındaki yeni detaylar gün yüzüne çıkartıldı. Paylaşılan detaylara gore Nokia, amiral gemisi üstünde çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. 2019 yılına ertelenerek hayranlarını bir fazlaca üzen Nokia, çok iddialıamiral gemisi ile kullananların huzuruna çıkmayı planlıyor.
FIH OTA sunucusundan sızdırılan verilere nazaran Nokia 9 PureView modelinin Android Pie ile çalıştığını görmekteyiz. Bunun haricinde ise 5 kamera kurulumuna ev sahipliği meydana getiren amiral gemisi ise Snapdragon 845 işlemcisinden gücünü alıyor.

Ekrana entegre edilmiş parmak izi okuyucusuyla geleceği kesinleşen Nokia modeli için ise Olympic kod adının tercih edildiğini de belirtelim.

LoveNokia modelinin haberine göre, yeni amiral gemisine Olimpic kod adının yer verilmesinin en büyük sebebi ise kamera kurulumu şekilde gösteriliyor. Söz konusu bu sebeplerden dolayı, Olimpic ismini tercih ettiği konuşulan Nokia‘nın 2019 senesinde sektöre süreceği telefonunda Snapdragon 8150 işlemcisine yer vermemesi de oldukca şaşırtıyor.

Beş kameralı Nokia 9 Pureview
Bunun zeminin Snapdragon 845 işlemcisini tercih etmiş olduğu açıklanan yeni amiral gemisi hakkında bütün bilinenler ne yazık ki, yukarıda belirttiğimiz bilgilerle sınırı olan olduğunu da belirtelim.

Henüz HMD Global, ortaya çıkan bu söylentiler hakkında resmi bir izahat yapmış değil. Yetkililerin ilerleyen günlerde yeni amiral gemisi hakkındaki gereken açıklamaları yapması da ön görülüyor.


"5 kameralı Nokia 9 modelinden yeni detaylar! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 5 kameralı Nokia 9 modelinden yeni detaylar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 5 kameralı Nokia 9 modelinden yeni detaylar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0