4425 adet uydu gönderen SpaceX dünya rekoru kıracak
Elon Musk`ın uzay gemisi üreten ve Mars\`a gitme hesapları yapan şirketi SpaceX\`in yeni planı, dünya çapında internet alışkanlıklarını değiştirebilir.

Elon Musk'ın, Mars'ta koloni kurmaktan değişik bir planı daha bulunduğu ortaya çıktı.

ABD'de Federal iletişim Komisyonu'na (FCC) başvuran SpaceX'in dünya yörüngesine 4425 uydu yerleştirmek için izin talebinde bulunduğu ortaya çıktı.

SpaceX yörüngeye 4425 uydu fırlatacak

Her biri küçük bir otomobil boyutlarında olacak iletişim uydularından 4425'ini dünya yörüngesine yerleştirmek dileyen SpaceX böylece yörüngedeki en büyük uydu işletmecisi olacak.

Dünya yörüngesinde şu anda tüm devletlerin toplamda 1419 aktif uydusu bulunuyor. ömrünü doldurmuş uyduların sayısı ise 2600.

Elon Musk bu yeni uydular yardımıyla, dünyaya kesintisiz, kablosuz geniş bant internet sağlamayı düşünüyor.

Her bir uydu dünya üzerinde 1060 Km çapında bir alana geniş bant internet erişimi sağlayabilecek.

Bu sayede hem internete bağlanma problemi yaşayan irak yerleşim yerleri internete bağlanacak hem de deniz araçları denizlerin ortasında çok daha ekonomik ve hızlı bağlantıya sahip olabilecek.

 

"4425 adet uydu gönderen SpaceX dünya rekoru kıracak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 4425 adet uydu gönderen SpaceX dünya rekoru kıracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 4425 adet uydu gönderen SpaceX dünya rekoru kıracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0