2019'un en iyi Amazon Alexa cihazları
Hangi akıllı ev cihazlarının Alexa ile en iyi şekilde çalıştığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Alexa, Amazon'un ses yardımcısıdır, uyumlu Alexa akıllı hoparlörleri ve ekranları üzerinden erişilebilir. Uyandırma sözcüğü "Alexa" ile başlayın ve konuşmacıdan yerel hava durumu tahminlerini isteyin, teslimat için yiyecek sipariş etmek ve hatta termostatınızı, ışıklarınızı ve daha fazlasını ayarlamak için.

Amazon, ilk Amazon Echo konuşmacısını 2014 yılında tanıttı. O zamandan beri, sesli komutlar akıllı ev cihazlarımızla nasıl etkileşim kurduğumuzun giderek daha önemli bir parçası haline geldi. Google Asistan ve Siri, kendi akıllı konuşmacıları ve sesli komutları ile gemiye atladılar, ancak Alexa akıllı evdeki ilk ses entegrasyon şampiyonu oldu.

Peki, günümüzde Alexa'nın etkinleştirdiği en iyi akıllı ev cihazları hangileridir? Hadi bir bakalım.


Amazon Echo Dot

Best overall (and best smart speaker)


Yankı Noktası şu anda üçüncü yinelemesinde - ve daha da iyileşmeye devam ediyor. Bu 2018 üçüncü nesil model sadece gelişmiş bir tasarıma sahip değil, aynı zamanda daha iyi geliyor.

Seçim yapabileceğiniz pek çok Alexa cihazı varken, Echo Dot etkileyici performansı, az yer kaplayan ve daha iyi fiyatı ile liderliğini sürdürüyor. Bir Echo Dot için sadece 50 $ 'da, bu bira bardağı büyüklüğünde akıllı hoparlör Alexa ses kontrolü dünyasına mükemmel bir giriş noktasıdır.


Ring Door View Cam

Best video doorbell (and best security camera)

Ring'in 199 $ 'lık Kapı Görünümü Kamerası, Amazon şirketi için benzersiz bir üründür. Door View Cam, bir kapı çerçevesine veya kapınızın kenarına başka bir yere monte etmek yerine, geleneksel bir gözetleme deliğinin yerine geçer.

Bu, akıllı bir kapı zili isteyen, ancak kablolu bir cihazla uğraşmak istemeyen veya kurulum için bir kapıyı karıştıran dairelerde yaşayan insanlar için mükemmel bir üründür. Ring'in ana rakiplerinden hiçbiri apartman sakinleri için bu tür kesintisiz bir çözüm sunmuyor ve bu kapı zilini günümüzde mevcut diğer cihazlar yanında özellikle yenilikçi yapıyor.

Sadece bu da değil, aynı zamanda şu ana kadar test ettiğim herhangi bir kapı zilinin en kolay kurulumuna sahip olan Kapı Görüş Kamı da vardır. Aynı zamanda gelişmiş Alexa entegrasyonları vardır. Evet, Amazon akıllı ekranından canlı yayını çekebilirsiniz, ancak akıllı ekranda kapınızdakilerle "Alexa, ön kapıya cevap ver" komutuyla da sohbet edebilirsiniz.

Alexa akıllı ekranındaki bu iki yönlü konuşma özelliği, Ring cihazlarına özgüdür.

Diğer önemli Zil kapı zilleri: Pille çalışan veya kablolu kablolu 199 $ Zil Görüntülü Kapı Zili 2 ve zırhlı 249 $ Zil Görüntülü Kapı Zili Pro.

Ecobee SmartThermostat

Best thermostat


Ecobee SmartThermostat, 249 dolara bağlı bir termostattır. Bu model Ecobee4'ün yerine geçmiştir, ancak aynı mükemmel özelliklerin çoğuna sahiptir.

SmartThermostat'ınızı Ecobee uygulamasıyla kontrol edin ve termostatınızın sıcaklığını ayarlamak için Alexa, Google Assistant ve Siri ses komutlarını kullanın. Termostatın kendisinde yerleşik bir Alexa hoparlör olduğundan, gerçekten öne çıkan Alexa ses yetenekleri.

Bu, ayrı bir Eko cihazına ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir; yalnızca termostatınızı bağlayın, hoparlörü etkinleştirin ve Alexa soruları sormaya başlayın.


Amazon Echo Show 5

Best smart display


Amazon Echo Show 5 Amazon'un en yeni akıllı ekranı. Yankı Gösterisinin aksine, Gösteri 5 daha küçük bir 5 inç ekrana sahip ve sadece 90 dolar.

Echo Show 5'in dahili bir Alexa hoparlörü var. Bu, teklifinizi Alexa sesli komutlarıyla yapmak için bu akıllı ekranı kullanabileceğiniz anlamına gelir. Akıllı bir ekran olduğundan, Alexa özellikli güvenlik kameraları ile gelişmiş uyumluluk sunar.

Birisi Ring Door View Cam'ınızı çaldığında Alexa'ya "ön kapıya cevap vermesini" ve Show 5'inizdeki canlı yayınları görmesini isteyin - ve aslında doğrudan akıllı ekrandan bir kişiyle konuşun.

August Smart Lock Pro


Best lock

Ağustos'taki Connect Wi-Fi modülüyle birlikte verilen Smart Lock Pro, mükemmel bir akıllı kilit. Smart Lock Pro çoğu standart sürgü parçasına uyar, böylece karmaşık bir kurulumla uğraşmanıza gerek kalmaz. Connect modülü, akıllı kilidinize Bluetooth aralığının dışında uzaktan erişmenizi ve kontrol etmenizi sağlar.

Bu ürün, Smart Lock Pro'nuzun kurulu olduğu kapıya takılan DoorSense adı verilen bir açma / kapama sensörüyle birlikte gelir. Bu şekilde, uygulama size sadece kapının kilitli olup olmadığını değil aynı zamanda kapının açık veya kapalı olduğunu da söyleyemez.

Smart Lock Pro Alexa ile çalışır, böylece bir Alexa etkin akıllı hoparlörden kapınızı kilitleyebilir ve kilidini açabilirsiniz.

SimpliSafe


Best DIY security system

SimpliSafe, tonlarca aksesuara sahip sağlam bir DIY ev güvenlik sistemidir, böylece sistemi gerektiği gibi ölçeklendirebilirsiniz. Başlangıç kiti, hub, tuş takımı, anahtarlık fob, bir hareket sensörü ve bir kapı / pencere sensörü için 230 $ maliyeti.


SimpliSafe ayrıca Alexa ile de çalışır, böylece sistemi kurabilir ve durumunu basit sesli komutlarla kontrol edebilirsiniz.

SimpliSafe sözleşme gerektirmez, ancak uygulamaya erişmek için aylık ücret 15 ABD dolarından başlar ve profesyonel izleme istiyorsanız 25 ABD dolarına çıkar.


Philips Hue White LED

Best lighting


Philips'in Hue White LED'in en son sürümü ZigBee ve Bluetooth ile çalışır. Bluetooth'un eklenmesi önemlidir, çünkü bu LED'lerin çalışması için bir Philips hub'ına ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir.

Bunun yerine, doğrudan telefonunuza bağlanırlar ve Alexa sesli komutlarıyla çalışırlar. Alexa'dan oturma odası ışıklarını açmasını isteyin veya yemek odası ışıklarını% 70'e kadar kısın.

Ayrıca her biri sadece 15 dolara mal oluyor, yani bu basit Alexa özellikli ampuller için bir ton para harcamanıza gerek kalmıyor.


TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini

Best smart plug

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fiş Mini, 30 dolara mal olan küçük bir fiş için büyük bir isim. Bunun gibi akıllı prizler doğrudan bir prize bağlanır ve akıllı olmayan lambalarınızı, fanlarınızı ve diğer cihazlarınızı akıllı ev aletlerine dönüştürür.

Cihazları bağlamak ve kontrol etmek için TP-Link uygulamasını kullanın - veya Alexa'yı kaydedin. "Mini, okuma lambasını aç" deyin, Plug Mini'ye bağlı cihazları kolaylıkla kontrol etmesini sağlayın.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları