2018 Ford Fiesta Van tanıtıldı!
Otomobil pazarının en iddialı oyuncularından bir tanesi olan Ford İngiltere’de düzenlenen Ticari Araç Fuarı’nda yeni 2018 Ford Fiesta Van modelini görücüye çıkarttı. İşte yeni Ford Fiesta Van!

İşte 2018 Ford Fiesta Van!
İngiltere’nin Birminghan şehrinde duyurusu gerçekleştirilen Ford Fiesta Van, devletimizde de satışta olan yeni hatchback Fiesta modeli üstünden tasarlanmış.

Ford’un ticari otomobillerinin en küçük üyesi olan Yeni Ford Fiesta Van, daha çok yük ve daha geniş bir bagaj hacmi sunmayı hedeflemiş. Zaten modele tamda şundan dolayı arka tarafa koltuk ve cam eklenmemiş.

2018-ford-fiesta-van-tanitildi-3

Elbette tek geliştirme bu ham. Süspansiyonları daha güçlü duruma getirilen otomobil bu sayede 500 kilograma yük ve 1.üç metreye kadar uzunluktaki nesneleri taşıyabilecek hale gelmiş. Küçük bir ölçme yapmak gerekirse, aynı ailede yer alan ve daha büyük bir cüsseye haiz olan Ford Transit Courier maksimum 663 kilo yük nakliyat kapasitesine sahip.

Donanımından ve tasarımından hiçbir şey kaybetmeyen Ford Fiesta Van, Apple CarPlay ve Android Auto destekli 8 inçlik SYNC üç bilgi-eğlence sistemi, çarpışma asistanı, adaptif sürat sabitleyici, kör nokta uyarma sistemi, aktif park asistanı ve trafik göstergesi tanıma gibi yeni nesil nitelikleri içerisinde barındırıyor.

Kaputun altında ise 84 beygir güç üreten 1.1 litre benzinli motor yada 123 beygir kuvvet üreten 1.0 litre turboşarjlı benzinli motora ayrıca 85 ve 118 beygir güç üretebilen 1.5 litrelik dizel motor seçenekleri sunulmuş.

Fiyatı şu aşamada açıklanmayan modelin satışlarının ise önümüzdeki sonbaharda başlaması planlanıyor.


"2018 Ford Fiesta Van tanıtıldı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 2018 Ford Fiesta Van tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2018 Ford Fiesta Van tanıtıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0