2017 yılında çıkacak oyunlar!
2017 senesinde çıkacak oyunlar listesi ile karşınızdayız. Oyun sezonu yavaştan sona ererken, 2017 yılında çıkacak oyunları beklemeye başladık. İşte 2017 yılında çıkacak bütün oyunlar!

2017 yılında çıkacak tüm oyunların listesi
E3 2016, Gamescom ve PlayStation Experiance derken, özellikle 2017 yılı için şimdiden boğazımıza kadar oyunla dolduk. Bu yeni oyunlar arasında yok yoktur! Horizon: Zero Dawn, Red Dead Redemption 2, God of War ve For Honor derken sıralama uzayıp gidiyor. İşte 2017 senesinde çıkacak oyunlar!

İsterseniz lafı uzatmadan 2017 yılı oyunları listemize göz atalım. Daha fazlası için yazılı içinde ne olduğu de okumayı dikkatsizlik etmeyin.

God of War (2017 sonu)

2017-yilinda-cikacak-tum-oyunlar-2

Geliştirici: Sony Santa Monica
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon – Macera

PlayStation 2 ve PlayStation üç dönemlerine damgasını vuran Kratos, bir kere daha bizlerle olacak. İlk trio ile Yunan mitolojisinin kapısını kapatan Santa Monica, bu kez bizleri Kuzey’e Nors mitolojisine götürüyor. God of War % yenilenmiş mekanikleri ile ilk kere E3 2016‘da görücüye çıktı ve herkesi kendine hayran bırakmayı başardı. Bakalım tüketicilere çıktığında da aynı etkiyi verebilecek m.?

Mass Effect: Andromeda (21 Mart 2017) – Çıktı

2017-yilinda-cikacak-tum-oyunlar-3

Geliştirici: BioWare
Yayıncı: EA
Çıkış tarihi: 21 Mart 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon – RPG

İlk defa 2007 senesinde tanıştığımız Mass Effect, ilk trio ile bize doyumsuz anlamış olur yaşatmayı başarmıştı. Kumandan Shepard, Garrus, Liara ve daha nice harika karakter halen aklımıza kazılı olarak duruyor.

Ama artık ileri gitme zamanı. Mass Effect: Andromeda ile birlikte öykü bambaşka bir sisteme, Andromeda‘ya taşınıyor. İnsanlık yeni bir evin ardında, yeni maceralara koşuyor.

Hellblade: Senua’s Sacrifice – Çıktı

Geliştirici: Ninja Theory
Yayıncı: Ninja Theory
Çıkış tarihi: 8 Ağustos 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon – RPG

Heavenly Sword ve DmC ile tanıdığımız Ninja Theory yine iş başında. Viking döneminde geçen hikaye ile beraber, umutsuz bir kelt savaşçı ölmüş olan sevdiğinin ruhu için cehennem ile savaşmak zorunda.

Aynı zamanda ciddi bir ruhsal muharebeye maruz kalacağımız Hellblade, Türkçe altyazı seçeneği ile Steam’de ön siparişte.

Uncharted: Kayıp Miras – Çıktı

Geliştirici: Naughty Dog
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: 22 Ağustos 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon

Uncharted macerası dördüncü oyun ile bitmiş olabilmektedir ama Naughty Dog‘un bu alanda söyleyecekleri hemen hemen eksikleri olan benzer biçimde görünüyor.

Bu kere Nathan’ın eski sevgilisi ve suç ortağı Chloe‘yi yöneteceğimiz oyun standalone ek paket olma özelliğine sahip. Türkçe dublaj seçenekleri ile gelecek.

Life is Strange: Before the Storm – Çıktı

Geliştirici: Deck Nine Games
Yayıncı: Square Enix
Çıkış tarihi: 31 Ağustos 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Macera

Life is Strange macerası sonlandı diye düşünüyorsanız, Chloe‘nin size güzel bir haberi mevcut. İlk oyunun ana karakteri Max’in bu kere başrolde olmadığı Before the Storm‘da, bu defa koltuğu Chloe devralıyor.

Ana oyunun öncesinde geçen Life is Strange: Before the Storm, Chloe’nin Max yokken yaşadıklarını bizlere anlatacak. Ön siparişe hususi bir bölümde ise bu kez Max’in kontrolünü devralacağız.

PES 2018 – Çıktı

Geliştirici: Konami
Yayıncı: Konami
Çıkış tarihi: 12 Eylül 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Spor

PES 2018 bu yıl da oldukça iddialı bir biçimde karşımızda olacak. Oyunun nerede ise tüm modları yenilenirken, grafiklerdeki artış da gözden kaçmıyor.

Uzun zamandır sekteye uğrayan PES serisi, geçtiğimiz senenin ardıdan bir defa daha atağa kalkıyor. Bakalım bu sene da başarıya ulaşmış olabilecek mt.?

FIFA 18 – Çıktı

Geliştirici: EA Canada
Yayıncı: EA Games
Çıkış tarihi: 29 Eylül 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Spor

İki büyük rakibin geri arkaya yazılması tesadüf değil. Bu yıl FIFA için her zamankinden sıkıntılı geçecek. Uzun bir süredir en iyi spor oyunu olma başarısını yayınlayan seri, FIFA 18 ile birlikte en büyük sınavını verecek.

FIFA 18 ile birlikte oyun motoru elden geçirilirken, geçtiğimiz yılın favorisi Journey modu da ikinci sezona kavuşacak.

Forza Motorsport 7

Geliştirici: Turn 10 Studios
Yayıncı: Microsoft
Çıkış tarihi: 3 Ekim 2017
Platform: Xbox One, PC
Tür: Spor/Yarış

Microsoft’un en güvenilmiş olduğu marka yeni yeni yapımı ile bir defa daha konsol ve PC’lere misafir olacak. Uzun yıllar boyu Xbox‘ın bayrağını taşıyan Forza serisi yedinci ana oyunu ile de oldukça iddialı.

Şimdiden 167 aracın belirgin bulunduğu Forza Motorsport 7, Ekim ayında ortalığı kasıp, kavuracak benzer biçimde.

Middle-earth: Shadow of War

Geliştirici: Monolith Productions
Yayıncı: Warner Bros. Interactive Entertainment
Çıkış tarihi: 10 Ekim 2017
Platform: Xbox One, PC, PS4
Tür: Aksiyon

Korku oyunları ile ünlenen Monolith‘in Yüzüklerin Efendisi yapımları ile ününü arttıracağını gerçekten tahmin edemezdik. Hazırladıkları alternatif Yüzüklerin Efendisi senaristliği ile Shadow of Mordor ile dikkatleri üzerine toplayan firma, şimdi de ikinci oyunla karşımızda.

Son yılların en iddalı aleni dünya oyunlarından biri olması beklenen Shadow of War için Ekim ayını iple çekiyoruz.

The Evil Within 2 

Geliştirici: Tango Gameworks
Yayıncı: Bethesda
Çıkış tarihi: 13 Ekim 2017
Platform: Xbox One, PC, PS4
Tür: Aksiyon/Korku

Üçüncü kişi tehlike macera oyunu olan Evil Within, iki yıl ilkin ilk kere piyasa sürüldüğünde görsel bütünlüğü için övgüler alırken, Resident Evil 4‘e oldukça benzemesinden ötürü da fazlaca eleştirilmişti.

Yine de satış sayıları iyi olacak ki Bethesda ikinci oyun için onayı verdi. Şimdi dedektifimiz oldukça daha korkunç ve büyük bir tehdit ile savaşmak durumunda.

GT Sport

Geliştirici: Polyphony Digital
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: 17 Ekim 2017
Platform: PS4
Tür: Spor/Yarış

Forza’nın peşinden birazcık geri planda kalsa da yenilenmiş kimliği ile Gran Turismo Sport PS4’ün en sağlam yarış oyunu olmak için her şeye sahip. Her zamanki gibi Polyphony Digital tarafınca bize sunulacak olan Gran Turismo, asla olmadığı kadar multiplayer tarafına eğiliyor.

Assassin’s Creed Origins

Geliştirici: Ubisoft
Yayıncı: Ubisoft
Çıkış tarihi: 27 Ekim 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Aksiyon

Assassin’s Creed Origins ön araştırma!

2 yıllık aranın arkasından Assassin’s Creed serisi yeni oyunu ile köklerine dönmeye karar vermiş gibi görünüyor. Bu kez kardeşliğin doğuşuna şahit olabilmek için Eski Mısır’a, binlerce senelik bir uygarlığın kökenlerine iniyoruz.

İlk defa bu kadar geçmişe giden Assassin’s Creed, bu alanda hayranların uzun zamandır istediği Eski Mısır hayalini de gerçeğe dönüştürmüş benzer biçimde görünüyor.

Wolfenstein: The New Colossus

Geliştirici: MachineGames
Yayıncı: Bethesda Softworks
Çıkış tarihi: 27 Ekim 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: FPS

Tüm zamanların en meşhur FPS oyunlarından biri olan Wolfenstein, yenilenmiş serideki ikinci ana oyunu ile bir kere daha karşımızda.

Bethesda’nın id Software‘ın haklarını almasıyla edindiği markalardan biri olan FPS oyunlarının atası, yeni bir serüven ile Wolfenstein: The New Colossus adıyla sektöre sunulacak. Salt aksiyon ve FPS sevenlerin dikkatini çekeceğini garanti edebiliriz.

Call of Duty: WWII

Geliştirici: Sledgehammer Games, Raven Software
Yayıncı: Activision
Çıkış tarihi: 3 Kasım 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: FPS

Call of Duty sonunda geleceğe gitmekten vazgeçiyor ve onu var eden İkinci Dünya Savaşı zamanına arka dönüyor.

Geliştirici koltuğunda ikinci kez Sledgehammer Games‘in bulunacağı Call of Duty: WWII bize eskinin nostaljik atmosferini bir kere daha yaşatmayı amaçlıyor. Uzun süredir eleştiri oklarının hedefinde olan CoD serisi bakalım yenilenmiş haliyle kalbimizi yeniden kazanabilecek metre?

Need for Speed Payback

Geliştirici: Ghost Games
Yayıncı: EA Games
Çıkış tarihi: 7 Kasım 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Yarış

Need for Speed artık birçoğumuz için eski, güzel günlerde kaldı. Yine de o günlerden bu yana içimizde bir yerlerde başarı göstermiş Need for Speed oyununlarının tekrar sektöre sürüleceğine dair bir inanç kırıntısı bulunuyor.

Need for Speed Payback bir kez daha senaryolu yarış oyunu kavramını bizlere kabul ettirmek için geliyor. Geçmişte NFS bunu fazlaca denese de bir şekilde tam başarı sağlayamadı. Bu sefer Fast and Furious filmlerinden hayli esinlenen Payback bakalım istediği başarıyı elde edebilecek mt.?

Shenmue 3

Geliştirici: YS Net
Yayıncı: Shibuya Productions
Çıkış tarihi: Aralık 2017
Platform: PC, PS4
Tür: Aksiyon – Macera

Geçtiğimiz sene E3‘te duyurusu yapıldığında hepimiz aklımızı kaçırdık. Shenmue üç gerçek oluyordu ve serinin yapımcısı oyunu Kickstarter‘a koymuştu.

İnsanlar öylesine heyecanlılardı ki Shenmue üç, ancak 24 saatte 2 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Eh bize bundan böyle bu güzel devam oyununu beklemek düşer. Ryo Hazuki ve onun hikayesi nasıl yol alacak merakla bekliyoruz.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Çıktı

Geliştirici: Nintendo
Yayıncı: Microsoft
Çıkış tarihi: 3 Mart 2017
Platform: Nintendo Switch, Nintendo Wii U
Tür: RPG

The Game Awards‘ın en güzel sürprizlerinden birisi The Legend of Zelda: Breath of the Wild oldu. Oynanış videoları inanılmaz güzel görünen yeni Zelda oyunu, Nintento’nun Wii U ve Switch konsolları için geliştiriliyor.

Pastel tonlarda grafikleri ve yapay zekası ile ümit veren The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ilkbaharda bizlerle olacak. Her zaman büyük bir beklenti meydana getiren Legend of Zelda’nın yeniden yılın en beklenen oyunlarından olduğuna kuşku yok.

Marvel vs. Capcom: Infinite

Geliştirici: Capcom
Yayıncı: Capcom
Çıkış tarihi: 21 Eylül 2017
Platform: PS4
Tür: Dövüş Oyunu

Düzenlenen PSX 16 etkinliği hepimizin ağzına bir parmak bal çalmayı başardı. Uzun süredir dedikodusu dönen yeni Marvel vs. Capcom 4, Marvel vs. Capcom: Infinite adıyla reel oldu.

İşin sevindirici kısmı sevdiğimiz Marvel karakterlerini oyunda görmekten oldukça öteydi, bu sebeple yapımda Marvel sinematik evreni baz alınıyor. Hakkında çok fazla malumat olmasa da bu iki büyük markanın oyununun 2017‘ye damga vuracağı kati.

Vampyr

Geliştirici: Dontnod
Yayıncı: Focus Home Interactive
Çıkış tarihi: Kasım 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Aksiyon – RPG

Dontnod evvela Remember Me ile oyun dünyasına göz kırptıktan sonra, müthiş bir oyunla en gözde firmalardan birisi olmayı başardılar. Life is Strange ile ünlenen firma şimdi de Vampyr çok daha değişik bir evrene bizleri götürecek.

1918 Londra‘sında bir vampirin öyküsünü anlatacak olan imal için, Dontnod‘un tarihine bakınca heyecanlanıyoruz.

Battalion 1944

Geliştirici: Bulkhead Interactive
Yayıncı: Bulkhead Interactive
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: FPS – Multiplayer

Battalion 1944, isminden de anlaşılacağı benzer biçimde bir II. Dünya Savaşı oyunu olarak göze çarpıyor. FPS türünde olan yapımı hususi kılan şey ise Kickstarter‘da yakaladığı büyük başarı oldu.

Sunucu sistemi ve anti hile sistemi ile tanıtılan Battalion 1944, etkisi altına alan görsellere sahip. Oyunun hem de ancak çoklu oyuncu odaklı bulunduğunu açıklayalım.

The Walking Dead

Geliştirici: Overkill
Yayıncı: Starbreeze, 505 Games
Çıkış tarihi: İkinci Yarı 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Aksiyon – Multiplayer

Akınıza Telltale tarafından hazırlanan oyun geliyorsa, bu o değil. Co-Op odaklı aksiyon yapımı olacak olan The Walking Dead, PayDay serisinin yaratıcısı Overkill tarafınca hazırlanmaktadır.

Eğer bunca bilgi sizi kesmediyse, TWD’in yaratıcısı Robert Kirkman‘ın doğrudan olarak projeye kazanç yaptığını belirtelim. Yani 2017’nin ikinci yarısında çıkacak The Walking Dead iddialı geliyor.

State of Decay 2

Geliştirici: Undead Labs
Yayıncı: Microsoft Studios
Çıkış tarihi: Son çeyrek 2017
Platform: Xbox One, PC
Tür: Aksiyon – Hayatta Kalma

Tüm zamanların en iyi zombi oyunlarından kabul edilen ilk oyunu kaçırdıysanız, ikinci fırsat ayağınızın dibine geliyor. Günümüzün popüler ölüm kalım odaklı oyunlarının en büyük çıkış noktası olan State of Decay, tahtını arka almak için geliyor.

E3‘te duyurusu yapılan State of Decay 2‘nin 2017‘de satışa çıkması bekleniyor.

Pyre – Çıktı

Geliştirici: Supergiant Games
Yayıncı: Supergiant Games
Çıkış tarihi: 25 Temmuz 2017
Platform: PC, PS4
Tür: Aksiyon – RPG

Supergiant Games oldukça sevilen bir oyun şirketi. Bağımsız bir yapımcının gerekli desteği aldığında ve kaliteli işler hazırladığında nerelere geleceğinin en büyük kanıtı oldular.

Bastion ve Transistor benzer biçimde iki harika yapımı bizlerle buluşturan Supergiant, şimdi de Pyre ile karşımıza çıkıyor. Şiirsel ve 4. Duvarı yıkan tarzıyla entresan duran Pyre, 2017 senesinde bizlerle buluşacak.

Injustice 2 – Çıktı

Geliştirici: NetherRealm Studios
Yayıncı: WB Games
Çıkış tarihi: 11 Mayıs 2017
Platform: PS4, Xbox One
Tür: Dövüş Oyunu

İlk oyunu ile DC Comics kahramanlarını ve süper kötülerini kıyasıya dövüştüren Injustice, bir defa daha karşımızda.

Mortal Kombat‘ın geliştiricisi NetherRealm tarafından konsol aktörleri ile buluşturulacak olan Injustice 2, entresan öykü modunu da ileriye taşıyacak.

Ayrıca Injustice 2‘nin bugüne kadar görülen en geniş kadrolu DC dövüş oyunu olacağını da eklemek gerekiyor.

Horizon Zero Dawn -Çıktı

Geliştirici: Guerilla Games
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: 1 Mart 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon – Macera

Kesinlikle yılın en oldukca dört gözle beklenen 5 oyunundan kabul edilen Horizon: Zero Dawn, grafikleri, mekanikleri ve stili ile diğer oyunlardan sıyrılmayı başarıyor.

Günümüzden 1000 sene sonrasını özetleyen ama hayli entresan bir oyun hayatına haiz olan Horizon: Zero Dawn, Assassin’s Creed ve Skyrim gibi oyunlardan esin alınarak oluşturuldu.

Resident Evil 7 – Çıktı

Geliştirici: Capcom
Yayıncı: Capcom
Çıkış tarihi: 24 Ocak 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Korku – Gerilim

Resident Evil 7 ile süratli % tarzını geliştiriyor. Amnesia ekolüne fazlaca daha yakın olan yeni Resident Evil 7, Ocak ayında bizlerle olacak.

İşin güzel yanı ise oyunun PS4’e hususi olamayacağını öğrenmek oldu. Capcom, Resident Evil 7‘yi hem PS4 bununla beraber PC için piyasaya sunacak.

Spider-Man

Geliştirici: Insomniac Games
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon – Macera

Spider-Man için son senelerde hayli önemli gelişmeler olmaktadır. Evvel karakter Marvel sinematik evrenine katıldı, şimdi de sağlam bir geliştirici özel oyun yapıyor.

Ratchet & Clank’in geliştiricisi Insomniac Games, yeni Spider-Man oyunundan görevli. Eh, yapımın ancak PS4 sahiplerine özel olduğunu da belirtelim.

Days Gone

Geliştirici: SIE Bend Studio
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: Sonbahar 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon – Gerilim

Bu yıl Sony gerçekten de sağlam oynuyor. God of War, Death Stranding, Spider-Man derken yepyeni bir oyun da bizi etkilemeyi başardı.

Days Gone, önümüzdeki güz ayında bizlerle olacak. Bakalım gösterildiği benzer biçimde romantik zombi hikayesi olmayı başaracak metre?

Tekken 7 – Çıktı

Geliştirici: Bandai Namco
Yayıncı: Bandai Namco
Çıkış tarihi: 2 Haziran 2017
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: Dövüş

Japonlar biraz şanslı bundan dolayı arcade makineler üzerinde deliler gibi Tekken 7 oynuyorlar. Bizse 2017‘nin ilk çeyreğini beklemek zorundayız.

Tekken 7 laf konusu olduğunda en öğrenmek istediğimiz iki şey, Rage Art ve Power Crush oluyor. Seride ilk defa kullanılacak bu iki mekanik nasıl işleyecek? Cevabını çok yakında alacağız.

Star Wars Battlefront 2

Geliştirici: DICE
Yayıncı: EA Games
Çıkış tarihi: 17 Kasım 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Multiplayer – FPS

Star Wars Battlefront tam bir grafik şöleniydi. Hem PC bununla beraber konsolda, oyuncular mükemmel görseller ile baş başa kaldılar. Şimdiyse dizi Star Wars Battlefront 2‘de.

Grafikleri dışında tam bir düş kırıklığı olan Star Wars Battlefront, ikinci oyunda aynı hataları yapmak istemiyor. Onca fanatik beklerken Star Wars Battlefront 2‘de güzel bir öykü modu görmek istiyoruz bundan böyle.

Red Dead Redemption 2

Geliştirici: Rockstar Games
Yayıncı: Rockstar Games
Çıkış tarihi: 2017 Sonbahar
Platform: PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon – Macera

Ne denilebilir ki? Muhtemelen 2017‘nin en fazlaca beklenen yapımı Red Dead Redemption 2 ve neler göreceğimiz mevzusunda fazlaca heyecanlıyız.

Grand Theft Auto V‘in büyük başarısından sonra Rockstar‘ın ilk oyunu olacak olan Red Dead Redemption 2, bu kere bambaşka bir hikayeyi anlatacak olsa da, ilk oyunlardan izler izlemeyi bekliyoruz.

Uyarı: Listemizde bazı mühim oyunlar olmayabilir. Onlar hakkındaki net çıkış aralıkları verildikçe sıralama güncellenecek.


"2017 yılında çıkacak oyunlar! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere 2017 yılında çıkacak oyunlar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2017 yılında çıkacak oyunlar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0