Windows 10 Fall Creators Update için geri sayım!
Windows 10 Fall Creators Update için geri sayım!
Microsoft tarafınca Windows 10 için Fall Creators Update, 17 Ekim günü kullanıcılara sunulmaya başlanacak. Her kullanıcı için yeni özellikleri de bununla beraber getirecek olan sürüm ile alakalı, güncelleme tuşuna basmadan ilkin bilmeniz gerekenler burada.

Windows 10 Fall Creators Update neler sunacak?
Fall Creators Update ile yeni Fotoğraflar uygulamasına haiz olacaksınız. Tüm fotoğraf organize etme ve düzen ihtiyaçlarınızı bu uygulama sayesinde çözmeniz mümkün. Yeni Story Remix ayrıcalığı sayesindeyse resim ve videolarınızı seçip müzik, geçiş ve 3 boyutlu efektlerle harika slayt gösterileri hazırlayabileceksiniz. Bu özelliğin Movie Maker içinde yer alacağını belirtelim. Yeni sürüm sanal gerçeklik mevzusunda da gelişmelere haiz. Uyumlu bir bilgisayar ve sanal gerçeklik başlığı ile bu nimetlerden faydalanabileceksiniz.

windows-10-fall-creators-update-guncelleme-sdn-02-768x433

Şirket, 3 boyutlu nesneler mevzusunda da Paint 3D ile geliştirmelere gitmişti. Güncelleme sonrası yeni Karma Gerçeklik Görüntüleyici sayesinde oluşturduğunuz veya herhangi bir 3 boyutlu nesneyi çevrenizdeki dünyada görebileceksiniz. Bilgisayarınızdaki yüzü dünyaya dönük kamerayı kullanarak anında 3 boyutlu nesnenin de yer almış olduğu bir resim çekme şansınız da mevcut.

windows-10-fall-creators-update-guncelleme-sdn-03-768x430

Microsoft Launcher kullanıyorsanız, bilgisayarınız Android zeki telefonunuzla daha iyi iletişime geçebilecek. Mesele telefonunuzla başladığınız bir işi, evde bilgisayarınızda devam ettirebileceksiniz. Edge internet tarayıcısı ile e-kitaplarınıza notlar düşebileceksiniz. Ayrıca, favori kişilerinizi ve websitelerini Görev Çubuğu’na sabitlemek de oldukça işlevsel olacak. Fidye yazılımları için de daha çok koruma sağlanacağını belirtelim. Windows bilgisayarınızı performans ve batarya süresi tabanlı şekilde özelleştirmek de elinizde olacak. Engelli kullanıcılar yeni Göz Kontrolü niteliği yardımıyla fare imlecini baktıkları yere devinim ettirme imkanına da haiz olacak.

windows-10-fall-creators-update-guncelleme-sdn-04-768x432

Güncelleme hemen sonra tabii ki oldukça çok hata ve emniyet düzeltmesi de bilgisayarınıza yüklenmiş olacak.

Windows 10 Fall Creators Update indirme ve yükleme
Bu yeni Windows 10 güncellemesi için en az 1 GHz hızındaki işlemci, 32-bit için 1 GB ya da 64-bit için 2 GB RAM, 32-bit için 16 GB veya 64-bit için 20 GB boş alana sahip olmanız gerekiyor. Güncelleme öncesinde yedekleme yapmanız da ne olur ne olmaz diye yararınıza olacaktır. Karma gerçeklik gibi kısımlar ilginizi çektiyse daha iyi donanım nitelikleri tahmin edeceğiniz üzere şart.

Windows 10 Fall Creators Update hazır olduğunda Windows Update güncellemeyi indirmeniz ve yüklemeniz için size bildirim sunulacak. Bildirim beklemek istemeyenler ise bu adresi ziyaret edebilir.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları