Uber, koronavirüs teşhisi konulan sürücü ve sürücülerin hesaplarını geçici olarak askıya alabilir
Uber, koronavirüs teşhisi konulan sürücü ve sürücülerin hesaplarını geçici olarak askıya alabilir
Uber Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Reuters'e göre, koronavirüs için pozitif test eden veya maruz kalan sürücülerin ve sürücülerin hesaplarını geçici olarak askıya alabileceğini açıkladı.

Şirket, araçlarını temiz tutmak için sürücülere dezenfektan dağıtmak gibi bazı önleyici tedbirler almış durumda. Daha önce, virüs tanısı konmuş veya hesapları beklemedeyken 14 güne kadar karantinaya alınan sürücülere finansal yardım sunulacağını açıklamıştı.

Şirket, kamu sağlığı görevlilerine salgına yanıtlarında yardımcı olmak için 24 saat çalışan bir ekip oluşturduğunu belirtti. Ayrıca, şirketin biniciler ve sürücüler için salgın politikasını listeleyerek web sitesini güncelledi. Duyuruda Uber şunları söyledi:

Dünya çapında faaliyet gösterdiğimiz her pazarda yanıt vermeye çalışan, danışmanlık yapan bir halk sağlığı uzmanının tavsiyesi ile yönlendirilen özel bir küresel ekibimiz var. Etkilenen bazı bölgelerdeki sürücülere zaten yardımcı olduk ve bunu dünya çapında hızlı bir şekilde uygulamak için çalışıyoruz.

Geçen ay, Meksika'da 240 kullanıcı hesabı, bu hesapların olası bir koronavirüs vakasıyla temas eden iki sürücüyle birlikte binmek zorunda kaldıktan sonra askıya alındı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları