Türk Telekom Yönetim Kurulu belli oldu!
Türk Telekom Yönetim Kurulu belli oldu!
Türk Telekom’un yeni Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan oldu. Ayrıca Türk Telekom Yönetim Kurulu ‘da belirgin oldu!

Türk Telekom‘un KAP’ta yaptığı açıklamaya bakılırsa, Türk Telekom‘un Yönetim Kurulu Başkanlığına Dr. Ömer Fatih Sayan getirildi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Engin olurken, Türk Telekom’un Yönetim Kurulu’nun öteki üyeleri şu isimlerden oluşuyor: “Bülent Aksu, Dr. Nureddin Nebati, Hakan Aran, Muammer Cüneyt Sezgin. Bağımsız Yönetim Kurulu üyeleri; Selim Dursun, Yiğit Bulut, Sefer Turan, İbrahim Eren.”

Türk-Telekom-Yönetim-Kurulu-belli-oldu-768x585

Dr. Ömer Fatih Sayan kimdir?

Dr. Ömer Fatih Sayan, Temmuz 2018 itibari ile başladığı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Eski BTK Başkanı olan Dr. Ömer Fatih Sayan, Yüksek Lisansını burslu şekilde Almanya Münih Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Haberleşme Mühendisliği’nde İnsan Makine Haberleşmesi konusunda icra eden Sayan, doktorasını ise İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyomedikal Mühendisliği’nde Duygusal Zeka Modeli oluşturulması konusunda yapmış oldu. İngiltere Oxford Üniversite’sinde ise ‘Diplomasi’ eğitimi aldı.

1995 senesinde meslek dünyasına süregelen Sayan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin arkasından Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sektörle alakalı hususi şirketlerde çip üretimi, cep telefonu tasarımı ve AR-GE sahalarında çalıştı. Silikon Vadisi İnsiyatifinde vazife alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulundu. Türkiye ve Almanya’da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler verdi. Araştırma mevzularıyla ilgili muhtelif konferanslar ve ilmi dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunur.

Ayrıca Türk Telekom KAP’a bugün erken saatlerde bir açıklama daha yaptı. O açıklama;

Şirketimiz Yönetim Kurulu üyelerinden Sayın Mohammed Hariri, Sayın Cenk Serdar, Sayın Faisal Mohammed I Aldughaither ve Sayın Al-Hakam Marwan Moh’d Kanafani Şirketimizdeki bütün görevlerinden istifa etmiştir.

– Sayın Mohammed Hariri’nin istifası üzerine boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu’nun 363. Maddesine bakılırsa, selefinin kalan süresi boyunca vazife yapmak suretiyle A Grubu hisse sahibi tarafından namzet gösterilen Sayın Hakan Aran atanmıştır.
– Sayın Cenk Serdar’ın istifası üzerine boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu’nun 363. Maddesine bakılırsa, selefinin kalan süresi boyunca vazife yapmak üzere A Grubu pay sahibi tarafınca namzet yayınlanan Sayın Muammer Cüneyt Sezgin atanmıştır.
– Sayın Al-Hakam Marwan Moh’d Kanafani’nin istifası üzerine boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu’nun 363. Maddesine göre, selefinin kalan süresi süresince görev yapmak üzere A Grubu hisse sahibi tarafından aday gösterilen Sayın Eyüp Engin atanmıştır.
Söz mevzusu atamalar Şirketimizin yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında Genel Kurul’un onayına sunulacaktır.

Eyüp Engin, 1978 yılında Müfettiş Yardımcısı şekilde Akbank’ta göreve adım atmıştır. Teftiş görevinden sonrasında Hazine, Uluslararası Bankacılık, Yurtdışı Finansal Kurumlar sahalarında Bölüm Müdürü şekilde vazife yapmış olan Eyüp Engin, 1996’da Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı şekilde atanmış, akabinde Uluslararası Bankacılık ve Yurtdışı Finansal Kurumlar Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine süre gelmiştir. Temmuz 2007’de şimdiki rolü olan Teftiş Kurulu Başkanlığı’na atanan Engin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunudur.

Hakan Aran: 1968 yılında Antakya’da dünyaya gelen Hakan Aran, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olup Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme konusunda yüksek lisans programını tamamlamıştır. 1990 yılında İş Bankası BT Sistem İşletimi Bölümü’nde Stajyer Yazılım Uzmanı şekilde göreve süregelen Hakan Aran, 1999 senesinde Bilgi Teknolojileri Çözüm Geliştirme Bölümü Müdür Yardımcılığına, 2002 yılında aynı Bölümde Birim Müdürlüğüne ve 2005 senesinde da Bölüm Müdürlüğüne atanmıştır. 17 Temmuz 2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

Muammer Cüneyt Sezgin: Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü, Western Michigan University İş İdaresi (MBA) ve İstanbul Üniversitesi ekonomi Fakültesi doktora programı mezunu olan M. Cüneyt Sezgin, muhtelif hususi piyasa bankalarında yöneticilik yapmış oldu. 2001 senesinde Garanti Bankası’na katılan Dr. Sezgin, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği, Kurumsal Güvence Komitesi ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanlığı yanı dizi Garanti Bank S.A. (Romanya), Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. Isminde iştiraklerde Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanı olarak da vazife yapmaktadır. Öğretmen Akademisi Vakfı ile Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWFTürkiye) Mütevelli Heyeti Üyesi olan Dr. Sezgin, 30 Haziran 2004 tarihinden bu güne Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi şekilde vazife yapmakta olup, bankacılık ve işletmecilik dallarında meslek tecrübesi 29 senedir.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları