Samsung’un Reklam Yüzüne iPhone Kullandığı İçin Dava Açıldı
Samsung’un Reklam Yüzüne iPhone Kullandığı İçin Dava Açıldı
Samsung'un reklam yüzü olan Ksenia Sobchak, çıktığı bir programda röportaj yapıyordu. Röportaj esnasında rakip firma olan Apple'ın ürününü kullandığı için davalık oldu. Kontrat gereği rakip firmanın ürününü kullanması yasak olduğundan Güney Koreli firma tarafından davalık oldu.

Rusya'nın tanınmış televizyon sunucusu olan Sobchak, bu arada firmaların reklam yüzü olarak faaliyet gösteriyor. Sobchak, Rusya başkanı Putin'in torunu olduğundan bu dava vaziyeti gündeme oturdu. Samsung tarafından gelen reklam önerinini reddetmeyen Sobchak, firmanın reklam yüzü olmuştu. Samsung ile yaptığı sözleşme gereği halka açık alanlarda rakip firmaların cihazlarını kullanmak yasaktı.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda röportaj yapan Sobchak, telefonuna bakma gereksinimi duydu. Çıkardığı telefon rakip firma olan Apple'ın iPhone X modeline aitti. Sonrasında kağıt ile iPhone X'i gizlemeye çalışan Samsung'un reklam yüzü ne kadar uğraşsa da gözlerden kaçmadı.

Bunun üzerine Güney Koreli firmadan dava gecikmedi. Samsung, sözleşmeyi bozduğu için Ksenia Sobchak'e 1.6 milyon dolar tazminat davası açtı.

Ksenia Sobchak, sadece bu programa kullandığı cihaz değil. Farklı sosyal medya mecralarında da iPhone X kullandığı iddia ediliyor. Farklı firmaların reklam yüzlerinin rakip firmaların cihazlarını kullandığı görmüştük. Fakat Samsung bu olayı gerçekten ciddiye alıyor ve sözleşme gereği reklam yüzlerinin rakip firmaların cihazlarını kullanmasını istemiyor.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları