Netflix İzleme Geçmişine Nasıl Bakılır?
Netflix İzleme Geçmişine Nasıl Bakılır?
Popüler dijital video platformu Netflix'te izleme evveliyatına iyi mi bakabileceğinizi ve buradaki içerikleri nasıl silebileceğinizi anlatıyoruz.

Günümüzde teknoloji ve dijital dünya ilgiyi olanların neredeyse tamamının bilmiş olduğu yahut kullandığı dijital video platformu Netflix, değişik bir televizyon deneyimi sunuyor. Aylık ücretli abonelik sistemi bulunan platformda yüzlerce sıra, film ve belgesel biz kullananların zevkine sunulmuş halde.

İster senelik ister aylık en ucuz netflix üyelik fiyatları için Sadeceon avantajlı paketleri bir arada topluyor. Önceki satışlarından yapılan yorumları da görebileceğiniz hesap satışı yapan tüm kullanıcılar SadeceON sitesinde sizlere cazip fiyatlar sunuyor. Piyasanın en uygun fiyatları ile netflix premium hesap sahibi olabilirsiniz. Kendi sitesindeki fiyatların altında Premium hesap sahibi olmak için sadeceon.com sitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz!

Bu platformda içerikleri izlerken bunlar İzlenme Etkinliği adı verilen özel bir menüden görüntülenebiliyor. Hesabı tek kişi kullanıyorsanız sorun olmayan bu durum aniden çok kişiyle (örneğin aile fertleriyle) yapmış olduğunuz bir kullanımda başkalarının izlediklerinizi görmesine niçin olabilmekte.

Eğer Netflix'te izleme geçmişinize bakmak ve buradaki içerikleri silmek isterseniz bunun nasıl yapabileceğinizi adım adım anlatıyoruz. Hazırsanız başlayalım.

  • Önce Netflix hesabınıza giriş yapıyorsunuz
  • Ardından varsa Profiller menüsünden kendi profilinizi seçiyorsunuz.
  • Eğer birden fazla kişi tarafından kullanılmayan bir hesabınız varsa doğrudan açılan sayfada sağ üst bölümde bulunan Profil simgesinden Hesap bölümüne tıklıyorsunuz.
  • Açılan sayfada Profilim seçeneği altında İzlenme Etkinliği menüsüne tıklıyorsunuz.
  • Buraya tıkladığınızda seçtiğiniz profilin bugüne kadar izledikleri içerikleri görebiliyorsunuz.

İsterseniz bu sayfada içeriklerin karşısında bulunan çarpı işaretine tıklayarak bu tarz şeyleri listeden kaldırabiliyorsunuz. Bu listenin amacı geçmişte neler izlediğinizi işaret etmek olduğu için işe yarar bir fonksiyon bulunduğunu belirtelim.

İzleme etkinliğinde saklanan içerikler Netflix'te izlenmemiş gibi görünecektir. Söz konusu içeriği tekrar oynatmadığınız sürece seyretme listesine tekrar ekleyemezsiniz. Gizlediğiniz içeriğin tüm cihazlarınızdan tamamen kaldırılmasının 24 saat sürebileceğini lütfen ihmal etmeyin. Şimdilik izleme etkinliğini toplu olarak saklamak için bir işlev sunulmuyor ve bu "saklama" işlevi Çocuk profilleri için var olmadığını da hatırlatalım.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları