LG, 2017 yılının ilk yarısında Samsung'a LCD ekranlar tedarik edecek
LG, 2017 yılının ilk yarısında Samsung'a LCD ekranlar tedarik edecek
LG Display'in CEO'su Han Sang-Beom, LG'nin yerli rakibi Samsung'a LCD ekranlar sunacağını belirtti.

Anlaşma biraz garip görünse de, iki teknolojide devlerin birbirlerine donanım bileşenleri tedarik etmek için ilk kez işbirliği yapmadıkları dikkati çekiyor. Samsung, Apple cihazları için ekran panelleri için önemli bir tedarikçi olmuştur .

Bununla birlikte, hem Samsung hem de LG'nin aynı çatı altında yapılan anlaşma oldukça ilginç.

South-Korean-electronics-company

Raporlara göre, Güney Koreli iki şirket arasındaki görüşmeler, Samsung'un önceki LCD panel tedarikçisi Sharp, şirkete geçen yılın sonlarında tedarik tedbirini kesmesini sağladığı için söylentiler dolaştı. Ve Han, bu LCD panellerin yeni anlaşma ya da tedarik programının ayrıntılarına girmese de, tedarikin 2017 yılının "erken ikinci yarısında" başlayabileceğini ima etti:

   ''Arz şeması ile ilgili olarak taş üzerinde hiçbir şey belirlenmedi. Kesin zaman çizelgesini veremem, ancak arzın erken ikinci yarısında gerçekleşebileceğini söylemek güvenle yükümlüdür.''

Buna ek olarak, rapor Samsung'un kendi bağlı kuruluşu olan Samsung Display'in yanısıra LG dahil diğer şirketlerin arzını artırmaya karar verdiğini iddia ediyor. Daha önce Samsung Display'in ekran panellerini kullanma gereksinimini yerine getiren diğer firmalara şimdi LG'ye karşı eğilimli oldukları bildirildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları