iPhone X’in yeni bir özelliği ortaya çıktı!
iPhone X’in yeni bir özelliği ortaya çıktı!
Apple’ın fiyatıyla el yakan amiral gemisi iPhone X’in yeni bir niteliği ortaya çıktı. 27 Ekim’den itibaren ön siparişe sunulacak olan telefonun bu ayrıcalığı sayesinde bildirimlerinizi kimse göremeyecek.

IPhone X’in yeni bir niteliği ortaya çıktı!
Dün nedeni ile Türkiye fiyatı da açıklanan iPhone X için geri sayım başlandı. 27 Ekim‘de ön siparişe açılacak ve 3 Kasım‘dan itibaren satışa sunulacak olan yeni iPhone’u Apple hayranları merakla bekliyorlar.

2014 yılından buyana ilk kere tasarımı değişen iPhone, onuncu yılına hususi olarak OLED ekran ve Face ID benzer biçimde teknolojiler ile geldi. Lansmanında birçok detayı paylaşılan Face ID’nin Apple’ın bahsetmediği bir özelliği de Phone Arena blogunda ortaya çıktı.

iPhone-x-gizli-bildirim

Elinde iPhone X bulunan bir kullanıcı, gelen bildirimlerin Face ID yardımıyla sahibi dışında asla kimse tarafınca okunamadığını keşfetti. Kullanıcı, yeni bir bildirim aldığında ve bildirimi okumak için telefonu kaldırdığında ekranda aynı bütün iPhone’larda olduğu gibi görüntülendiğini söylüyor. Ancak bir başkası telefonu eline alıp bildirimi okumaya çalışırsa bildirimin gizlendiğini belirtiyor.

Bu hususiyet Apple’ın yeni iPhone’da Face ID nimetlerini iOS yazılımı ile beraber sonuna kadar kullandığını gösteriyor. Bildirimlerin bu halde gizlenmesi muhtemelen oldukça çok kullanıcı için mühim bir gizlilik unsuru olacaktır.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları