Hassas Terazi Nedir ve Hassas Terazi Fiyatları
Hassas Terazi Nedir ve Hassas Terazi Fiyatları
Hassas teraziler, çok küçük tartım miktarlarında tartımlar gerçekleştirebilen cihazlardır. Marka ve modele göre değişkenlik göstermekle birlikte 1 mg ile 1100 kg arasında tartım gerçekleştirebilirler.

Hassas teraziler, başta eczacılık ve ilaç sanayi, kozmetik sanayi gibi alanlar olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Ülkemizde de yaşanan gelişmeler ile birlikte tartım sistemlerinde büyük atılımlar yaşanmaktadır. Baykon.com adresinden de bakabileceğiniz gibi tartım sistemleri ülkemiz ihracatında büyük bir önem arz etmekte ve başta Almanya, ABD ve Çin olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihracı gerçekleştirilebilir hale gelmiştir.

222

Hassas Terazi Kullanım Alanları

Hassas teraziler Ar-Ge laboratuvarları için önemli bir cihazdır. Çünkü orada yapılan araştırmalara konu olan karışımların içerisine konulan kimyeviler çok küçük miktarlardadır ve bunu karıştırmak oldukça zor bir iştir. Doğal olarak bunları doğru miktarlarda karıştırıp bir karışım oluşturmak zordur. İnsan eliyle bunu gerçekleştirmek de zor olacağından bunu teknolojik bir cihaz yardımı ile yapmak doğru olacaktır. Bu noktada da gelişen teknolojinin yardımı alınır. Son yıllarda öyle cihazlar vardır ki sizin yerine belirtilen ölçülerde karışımlarını yapıyor.

Hassas terazi kullanım alanları;

  • Ar-Ge laboratuvarları,
  • Kozmetik sanayi,
  • İlaç sanayi,
  • Eczacılık,
  • Tıp,
  • Biyoteknoloji endüstrisi.

Gibi alanlarda hassas teraziler kullanılmaktadır.

Hassas Terazi Özellikleri

Hassas teraziler yüksek hassasiyet derecelerinde ölçüm yapabilen tartım cihazlarıdır. Bu bakımdan kulllanıldığı alanlarda çok büyük önem arz etmektedir. Hassas teraziler özelliklerine bağlı olarak karışım yapabilmektedir. Ayrıca etiket sistemi ile etiket basabilmektedir. Ayrıca ekstra birim etiketleri de eklenebilmektedir.  Wifi ve depolama desteği ile farklı terazilere de taşınabilmektedir.

Hassas Terazi Fiyatları

Hassas terazi fiyatları, teknolojisine ve genel özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Tabi burada markanın da büyük etkisi vardır. Mesela bu alanda dünyaca ünlü firmalar farklı teknolojilerde ürünler üretmektedir. Bu alanda dünyaca ünlü firmalar olarak Radwag, Baykon gibi firmaları gösterebiliriz. Bunlardan Baykon, ülkemizde üretim yapan ve merkezi İstanbul Tuzla’da bulunmakta olup Radwag firması ile de iş birliği yürütmektedir.

Hassas terazilerin fiyatları değişkenlik göstermekte olup, fiyat konusunda firmalardan teklif alınması gerekmektedir.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları