Google Pay para transferleri için biyometrik kimlik doğrulama ekledi
Google Pay para transferleri için biyometrik kimlik doğrulama ekledi
Apple ve Google, ABD’deki mobil ödeme pazarının tartışmasız yöneticileridir. Apple Pay ve Google Pay artık yüzlerce bankayı ve finans kurumunu destekliyor, bu da müşterilerin telefonlarıyla ödemelerini çok daha fazla ödemelerini kolaylaştırıyor.

Bu, özellikle güvenlik söz konusu olduğunda, iyileştirme için yer olmadığını söylemek değildir. Şimdiye kadar, ABD’deki Google Pay kullanıcıları yalnızca işlemlerini bir PIN’le koruyabildiler.

Google Pay para transferleri için biyometrik kimlik doğrulama ekledi

Pixel 4 veya OnePlus 7T gibi bir Android 10 telefonunuz varsa, şimdi Google Pay, AndroidPolice raporları üzerinden para transferi yaparken biyometrik kimlik doğrulamayı kullanabileceksiniz.

Yeni güvenlik seçeneği yalnızca Android 10'un biyometri API'siyle uyumludur, bu nedenle işletim sisteminin önceki sürümlerinden herhangi birini çalıştıran telefonlara gelmesi olası değildir, bu durum belki de kısmen biyometrik kimlik doğrulaması için parmak izi entegrasyonu içeren, ancak Android 9 hariç entegrasyon.

Android 10 telefonları kullananlar için, Google Pay artık basit bir PIN kullanmaya ek olarak, işlemlerini doğrulamak için parmak izlerini kullanmalarını ya da karşı karşıya gelmelerini sağlıyor.

Android 10 için güncellenmiş Google Pay uygulaması, NFC ödemeleri gibi diğer yönleri etkilemez; bu nedenle, yalnızca para gönderirken biyometrik kimlik doğrulamayı kullanabilirsiniz.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları