GeForce Now ile PC oyunları Mac yolunda!
GeForce Now ile PC oyunları Mac yolunda!
Apple Mac bilgisayarların oyun odaklı optimize edilmediği ve son kuşak oyunları rahatça çalıştıracak güçte grafik kartları ile birlikte gelmediği malum. NVIDIA ise Mac kullanıcıları için tasarladığı GeForce Now servisi ile bu sorunu çözmek istiyor.

Mac için GeForce Now geliyor!
Mac için Geforce Now şu lahza için Kuzey Amerika’da beta testi aşamasında. Öte taraftan, firmanın kademeli şekilde bu servisi diğer ülkelere genişletmek isteyeceği kesin. Bulutta sanal GeForce GTX oyun bilgisayarı elde eden servis, Mac bilgisayarınızla oynamanın imkansız bulunduğu oyunları oynayabilmenizi sağlayacak. Tabii ki en önemli ihtiyacınız ise iyi bir internet bağlantısı olacak.

mac-icin-geforce-now-sdn-02-768x271

Sadece PC odaklı çıkan oyunları akış hizmeti üstünden sunulmasıyla mesela PlayerUnknown’s Battleground oyununu bile Mac ile oynayabileceksiniz. Servisin aslında bir oyun sevisi olmadığının altını çizelim. GeForce Now, Steam entegrasyonu ile satın almış olduğunuz oyunları Mac’te oynayabilmeniz için bir vasıtası görevi üstüne alıyor.

Gereken internet bağlantısının en az 25 MB/s indirme hızına, Wi-Fi kullanıyorsanız da 5 GHz kablosuz router cihaza haiz olmanız gerektiği ifade ediliyor. Hatta NVIDIA, 50 MB/s bağlantı yada üstünün gerektiğini açıklamış durumda. Bu durumda servisin türkiye için biraz çok talepkâr olduğunu söylemek sanırız yanlış olmayacaktır.

mac-icin-geforce-now-sdn-03-768x526

Desteklenen diğer oyunlar arasında; League of Legends, Fallout 4, Overwatch, Path of Exile, World of Warcraft, The Witcher üç, Rocket League, Destiny 2 ve Middle-Earth: Shadow of War gibi isimlerin yer aldığını da not şekilde düşelim.

NVIDIA tarafından beta döneminin sadece Amerika ve Kanada’da bu senenin sonuna kadar sürmesi ve lansmanın ise 2018 yılı içerisinde yapılması planlanıyor. Sonraki süreç ve servisin fiyatı hakkında açıklama ise şimdilik var değil.

mac-icin-geforce-now-sdn-04-768x526

Mac için GeForce Now sayfasına bu adresten erişebilir ve bekleme listesine kayıt olabilirsiniz.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları