Galaxy S8 ile Telefon Sektörüne Bir İlk Geliyor!
Galaxy S8 ile Telefon Sektörüne Bir İlk Geliyor!
Samsung Galaxy S8 amiral gemisi akıllı telefonlarda kullanılacak olan optik parmak izi tanıma teknolojisi akıllı telefon endüstrisi için yeni bir başlangıç olacak.

Samsung, Galaxy S8 için sızıntıların önüne geçmek istese de bu konuda pek başarılı olamayacak bunun gibi gözüküyor. Daha ilk baştan sızıntılar meselesinde çalışanlarını ve tedarikçilerini uyardığı dahi ortaya çıkan şirketin, son kuşak amiral gemisi Galaxy S8’in teknik nitelikleri de art arda gelmeye devam ediyor.

Samsung Galaxy S8 optik parmak izi tanıma Teknolojisi

Son bilgilere göre, birçok mühim donanımsal değişim gösterecek olan Samsung Galaxy S8, optik parmak izi tanıma teknolojisine sahip ilk akıllı telefon olarak karşımıza çıkacak. Bu teknolojiden bahsedilmesi daha öncelikle parmak izi tarayıcının ekranın içerisine entegre edileceği konusundaki iddiaları da geri plana düşürüyor.

s8fps02

Optik parmak izi tanıma teknolojisi; bir cam plakaya, akıllı telefon kasasına yada cam ekrana parmak yerleştirildiğinde aktif bir hale geliyor. Belirttiğimiz gibi bu teknoloji şimdiye kadar hiç bir akıllı telefonda yer almadı ve Galaxy S8’de ne biçimde kullanılacağı da bilinmiyor.

Teknoloji konusunda isimlendirilen gerçekse, teknolojinin çok fazla daha hatasız ve ultrasonik parmak izi tanımaya göre çok fazla daha hızlı olması. şu anda bu teknoloji için lüzumlu bileşenlerin kısıtlı miktarda olduğu belirtiliyor. öte yandan şubat ayında, hatta son iddialara göre Mart ayında çıkacak bir akıllı telefon için bileşenlerin temin edilmesi pek sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyoruz.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları