Etamin Seccade Modellerinde En Çok Tercih Edilenler
Etamin Seccade Modellerinde En Çok Tercih Edilenler
Tarihin günümüze getirdiği, kolay ve işlemesi zevkli bir iş olan etamin her yaş grubu ve her nesil de tercih edilmektedir.

Özellikle gelinlik çağa gelmiş  gençlerin yapımı basit olan bu hobi grubunu değerlendirmesiyle son zamanlarda ortaya farklı bir dokunuş çıkmıştır. Etamin işinin en bilinen parçası yıllardır süre gelen etamin seccade modelleridir. Bu seccade modellerinde değişik figür ve renkler kullanılarak çeyiz hazırlıklarında renk şöleni yaşatılabilir.

El işi ile işlenmiş her bir parça değerli ve özeldir. En çok beğenilen ve en çok kullanılan parçalardan bahsedecek olursak bunların başında etamin seccade, etamin yastık ve tablo gelmektedir. Seccade yapımında genellikle etamin rengi, yavruağzı, kırmızı, lacivert, mavi, siyah gibi kendisini ve işini gösteren renkler tercih edilmektedir. Açık renk tercih edilmeme sebebi ise seccadenin kullanım alanı olarak kirlenmesi mümkün olduğundan bunu önlemektir. Desenlerde ise çiçekli motifler, lale, cami, dallar ve hat sanatlarının işleniş şemaları tercih edilmektedir.

Etamin Seccade Modellerinde İp Seçimleri Nelerdir?

Seccade modellerinde renkler ve şemalar kadar ip seçimleri de önemlidir. Kumaş rengine göre ip seçimi kalın ve incelik olarak tercihe göre alınabilir. Kalın iplerde kat ayrımı yapılarak 4 katlı ip orta boya getirilir ve desenin ortaya çıkmasında tercih edilir. Etamin seccade modelleri ve şemaları için https://www.goblen.com/tr/kumaslar--k  adresinden hizmet alabilirsiniz.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları