En Ucuz Domain Kaydı Hosting.Com.TR
En Ucuz Domain Kaydı Hosting.Com.TR
En ucuz domain kaydı nereden yapılır?

Birçok uzantı değerine sahip olan domain adresleri, 1 dolar’dan başlayıp 100 dolara kadar değer görmektedir. Farklı sektör ve ülke uzantılarını içeren domain adresleri hem ülkemizde hem de dünya genelinde birçok domain firması tarafından kampanyalar doğrultusunda satılmaktadır. Dünya’daki tüm domain adreslerinin barındığı firma’nın yurtdışında olmasından ötürü dolar bazı ile işlemekte olan alan adı fiyatları bazı firmalar tarafından stabil fiyat olarak kalsa da çoğu firma dolara göre hareket ettiğinden dolayı sabit bir fiyatı yoktur. Domain konusunda en ucuz fiyatı sunan firmalar genelde yurtdışı kaynaklı dev firmaların göz boyama niteliğinde satmış oldukları hizmetler ile son zamanlarda çeşitli webmaster veya kişisel sitelerde haberi yapılmaktadır. Bu konuda oldukça dikkatli olmalısınız çünkü çok ucuza satılan domainler, yenileme tarihinde başınızı ağrıtacak durumlar meydana getirebilmektedir.


Domain Uzantılarını Ucuz Satan Firmalar Güvenlimidir?
Günümüzde birçok firma her ne kadar güvenlik önlemleri alsa da, birkaç husus doğrultusunda güvenlik zafiyeti verebilmektedir. Aslında alan adı satın alacağınız firma kadar sizde güvenliğinizden sorumlusunuz. Dolandırılmamak adına kaliteli domain firmalarını tercih etmeniz ilk önemli adımınız olsun. Bir diğer güvenlik unsuru ise domain alacağınız firmanın ödeme sistemlerinde ki güvenliği üzerine dikkatli olmanızdır. Domain satın alırken kredi kartı ile alışveriş yapacaksınız eğer mutlaka 3D güvenlik şifresi ile domain satın alınabilen firmaları tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Ayrıca domain satın alırken dikkat edeceğiniz en önemli etkenlerden biri ise, domain adresini satın alırken ödeme sayfasında veya domain adresini almak için üye olduğunuz firmanın kayıt formunda (Kayıt yenileme zamanlarında ödemeyi otomatik olarak kredi kartımdan çek) ibaresi ve benzeri uyarı yazılarında bulunan onay işaretini kaldırmanızdır. Aksi takdirde kullanmakta olduğunuz domain adresini uzatmasanız bile domain bitiş tarihine son 1 hafta kala hesabınızdan otomatik olarak firmanın o gün belirlemiş olduğu fiyat üzerinden ücret çekilecektir.
Ucuz domain satan firmalara gelirsek eğer bu konuda da baya bir dikkatli olmalısınız. Belirli kampanyalar ile birçok Türk ve yabancı firma orta şekerli fiyatlandırmalar üzerinden müşterilerine harika fırsatlar sunmaktadır. Fakat, genellikle yurtdışında bulunan domain hizmeti sunmakta olan firmalar ise 1 dolar gibi ücret üzerinden domain satmakta. İlk etapta göze ve akla çok uygun ve harika bir fırsat gibi gelmektedir, ama daha sonra ki yıllarda <İ>domain adresinin uzatılması esnasında sizden uzatacağınız domain ücretinin 2 katını talep etmektedirler. Bu ücreti vermediğiniz takdirde domain adresiniz kapanacak olup, siz ve ziyaretçilerinizin hiçbir şekilde erişim sağlamasına izin vermeyecektir. Bu gibi çok ucuza satılan domainler, ileride baş ağrıtacak sebepler doğurabilmektedir.
Türkiye’de ise kaliteli domain firmaları nadir bulunmaktadır. Çok ucuz olmasa da piyasa değerinin altına domain satışı yapmakta olan firmalar arasında yer alan www.hosting.com.tr müşterilerine belirli zamanlar içerisinde ucuz domain alma fırsatlarını sunmaktadır. Firma aynı zaman’da hosting ve birden fazla siteye sahip olan kişiler için ise bayi hosting paketleri hazırlayarak kampanyalar düzenleyip müşterilerine kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları