Deprem Başlangıç!
Deprem Başlangıç!
Uzmanların açıklamalarına göre; ''Bu bir milli güvenlik sorunu!''

Silivri'de gerçekleşen 4.8 büyüklüğündeki deprem İstanbullulara gergin ve korkulu anlar yaşattı. Vatandaşları sokağa döken depremle ilgili canlı yayında değerlendirmelerde bulunan deprem uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Ben 20 yıldan beri buranın bir milli güvenlik sorunu olduğunu söylüyorum. İstanbul'un birinci önceliği depremdir" ifadesini kullandı.

Marmara Bölgesi'nde ilk olarak İstanbul olmak üzere diğer komşu illerde de hissedilen 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası açıklamalarda bulunan İTÜ Öğretim Üyesi Profesör Dr. Ziyadin Çakır, "Bu deprem ciddi bir uyarı, büyük depremi tetikleyebilir. Önlemler alınmalı, sonucu çok ciddi bir afet olabilir" dedi.

Korkutan Artçılar Devam Etmekte

Korkutan Artçılar Devam Etmekte

Yaptığı tahminler ile ünlenen ve 'deprem kahini' olarak anılan Frank Hoogerbeets, önceki tahminlerinin doğru çıkması ile çok konuşulmuştu. Türkiye'nin risk altındaki bölgelerden biri olduğunu sürekli vurgulayan Hoogerbeets, özellikle İstanbul Depremi konusunda Türkiye'yi uyarıyordu.

Ve uyarılarında da haklı olmaya başladığını anlamaya başladık, bu depremler her şeyin başlangıcı olabilir. Dünya miraslarına ev sahipliği yapan İstanbul altındaki fay hatları nedeniyle çok büyük risk altında. Her türlü önlemlerin alınması artık şart oldu. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları