Deadpool Neden Bu Kadar İzleniyor?
Deadpool Neden Bu Kadar İzleniyor?
Deadpool, geçen haftalar vizyona rekor bir gişe ile girmişti. Deadpool karakterini diğer karakterlerden ayıran, kendine özgü, karakterin yaratıcısı Rob Liefeld açıkladı.

Marvel’in ölümsüz karakteri Deadpool, esprili karakteri, diğer kahramanlardan farklı olarak, sahip olmadığı kibir ile izleyenlerin en sevdiği karakterlerden biri oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu 135 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde ederek bu hususta rekor kıran bir film, izleyiciler tarafından oldukça olumlu karşılanmıştı.

Gayet güzel tabi, Deadpool’u diğerlerinden tek özellik ölümsüzlüğü olması gerek. Deadpool’un yaratıcısı Amerikalı çizer Rob Liefeld, Digitaltrends'e verdiği röportajda geri kalan farklılıkları dile getirdi.

Rob Liefeld, Deadpool fikrinin henüz 15 yaşındayken kafasında oluşmaya başladığını söylerken, Ölümsüzlük fikrinin ise, hayranlarına buluşmasının çok uzun sürmediğini ifade ediyor.

İlerleyen yıllarda bir diğer çizer Fabian Nicieza ile beraber yaratılan Deadpool, New Mutans isimli çizgi Roman serisinin 98.sayısında, “kötü karakter” olarak kullanıcılarla buluşuyor.

deadpool-cable-sentinels-art

Rob Liefeld, Deadpool’u yaratmaktaki asıl amacını şu sözlerle ifade ediyor: “Ne X-Men, ne de New Mutanslarda aradığımı bulamadım. Amacım diğer bir şeydi. Her süper kahramanda var olan; ancak olmayan bir şey. Deadpool, netlikle çılgın olmalıydı…”

Böylece, her şeyden önce çılgın bir süper kahraman yaratılıyor. Durumlara verdiği reaksiyonleri, durumlar karşısındaki hareketlerini saf bir delilikle aktarıyor.

deadpool1_kzec

Espri kısmında ise, önlerindeki örnekten kopya çektiklerini ifade etmekten geri durmuyor. “1962 yılında Spider-Man’in ilk adımları atıldı. O diğerlerinden cılız ve güçsüzdü. Bu yüzden eksiklerini diğer şeylerle kapatması gerekiyordu. Elleriniz ve ayaklarınızın iş yapmadığı zaman çeneniz devreye girmeli, öyle değil mi?”

deadpool-talks-to-boxes-129588

Böylece en iyi arkadaşlarından biri olan Spider-Man’den mizahi yön alınıyordu.

Kostümünü konusu ile ilgili ise, sadece hissettiğini söylüyor. “Kırmızı bir elbise, siyah bir kemer, kılıcı olsun, silahı da olsun… Tamamen bu yolla ortaya çıktı.”

“İsim mi? Başından beri isminin Deadpool olmasını istiyordum ve olacağını biliyordum. O ölümsüz ve bunu fazlasıyla hak ediyor.

Karakterin sahip olduğu absürtlük konusu ile ilgili, diğer süper kahramanlarda olmayanı, onların kuslinkarını oklinkarın-izleyicilerin huzuruna sunmak için bu yolu seçtiğini belirterek, hedefine ulaşmanın verdiği gururu yaşadığını ifade ediyor.

ron-liefeld

Ulaştığı hedefin ne olduğu sorusuna ise; “Benim için tek amaç eğlenmek. Eğ-len-mek. Ve ben buna fazlasıyla ulaştım” diyerek sözlerini noktalıyor.

Deadpool’un henüz ilk filmi vizyondayken, ikincisinin çekimlerine hiç vakit kaybetmeden başlanacağı belirtiliyor? Peki siz ne dersiniz?

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları