• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

Spotify ve Müzik Yapımcısı Arasındaki Telif Davası Nihayet Çözüldü!

#1
En popüler müzik yayın uygulaması olan Spotify’a müzik yapımcıları çoğu kez dava açmıştı. Bu davalardan sonuncusunda ise Spotify’a 1.6 Milyar Dolarlık dava açılmıştı. Nihayet bu dava sonlandırıldı.

Spotify, her şarkıyı teker teker satmak yerine aylık ücret alarak milyarlarca şarkıyı üyelerine sunmasıyla oldukça sevilen bir müzik platformu haline geldi. Çoğu müzik yapımcısı Spotify’ı desteklese de bazı müzik yapımcıları ile anlaşmazlıklar olabiliyordu. Bu anlaşmazlığı aralarında halledemedikleri takdirde dava açarak kimin haklı olacağına hakim karar veriyordu. Çoğu davayı bir şekilde atlatmış olsalar da Wixen Müzik tarafından açılan davanın ücreti 1.6 milyar dolardı. Yani bu davayı Spotify kaybederse Wixen Müzik firmasına 1.6 milyar dolar ödemek zorunda kalacaktı.Wixen Müzik ve Spotify arasındaki bu dava uzun süre devam etmişti. Nihayet bu dava sonuçlanmadan Spotify ve Wixen Müzik arasında yapılan anlaşma ile açılan dava geri çekildi. Böylece Spotify’ın ceza ödemesine gerek kalmadı. Spotify ve Wixen Müzik arasında ne tür bir anlaşma yapıldığı ve Spotify’ın Wixen Müzik’e kaç para ödediği henüz bilinmiyor. Wixen Müzik yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre her iki firma da kazanmış durumda. Yani iki firmayı da memnun edecek bir anlaşmaya varılmış durumda.

Sizce bu açılan davalarda Spotify mı yoksa müzik yapım şirketleri mi haklı durumda? Yorumlarda belirtin.

The post Spotify ve Müzik Yapımcısı Arasındaki Telif Davası Nihayet Çözüldü! appeared first on PC Hocası.

Devamını Oku...
 

Mikssa

Sanalyer Üyesi
#2
Spotify'a, eğer ücretsiz kullanıcıysanız, tüm Spotify'ı çevrimiçi oynayabilirsiniz. Ancak çevrimdışı indirme ve oynatma hakkınız yoktur, yalnızca premium kullanıcılar bunu yapabilir. Neyse ki, artık DRM korumasını kaldırmak ve Spotify'ı MP3, AAC, WAV, FLAC, M4A, M4B, vb. Formatlara dönüştürmek için Spotify Music Converter Windows programını kullanabilirsiniz. Dönüştürmeden sonra, tüm ücretsiz kullanıcılar, herhangi bir cihazda sınırsız bir şekilde Spotify'ı çevrimdışı indirebilir ve oynayabilir. Daha fazla bilgi için: https://www.tuneskit.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Mildred

Sanalyer Üyesi
#6
Paylaşmanız harika, müziği seven ama teknolojide zayıf olan güzel bir insanım. Yazınız müziğe daha basit bir şekilde yaklaşmama yardımcı oluyor. Bana daha fazla web sitesi önerebilmen harika.
Öğrendikten sonra download ringtones akıcı bir şekilde kullanabildim. haha, herkese teşekkür ederim.
 
Son düzenleme:
Yukarı