• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

Saç Uzmanından Bakım Tavsiyeleri

#1
Güzelliğinizi taçlandıran saçlarınızın daha sağlıklı görünmesi için saç uzmanı tavsiyelerini dikkate alın!

Saçların yıpranmasına yönelik en büyük hata sıcak duş almakla başlıyor. Sıcak suyun saç tellerine temas etmesi ile birlikte saç tellerinin yanmasına neden olunuyor. Aynı zamanda saç derisi kuruyarak kepeklerin oluşmasını ortaya çıkartıyor. Uzmanların tavsiyeleri dikkate alınırsa saçların ılık su ile yıkanması öneriliyor.

Şampuan seçimi saç tipine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin: yağlı saçlara sahip olan bir kişi kuru saçlar için geliştirilmiş şampuanı kullanmamalıdır. Çünkü yağlı saçta sebum üretimi fazladır. Fazla sebum nedeni ile saçlar güçsüzleşir ve cansızlaşır. Böyle bir saça kuru saçlara yönelik şampuan uygulaması yapılırsa aşırı nemlendirmeden kaynaklı sebum üretiminde artış görülebilir. Sonuçta ise saç kökleri zarar görmeye başlar.

Saçların şekillendirilmesi sırasında yanma sesleri saç tellerinin zarar gördüğünün kanıtıdır. Saç uzmanları yüksek ısılara maruz bırakılan saç şekillendirmelerinin yapılmamasını öneriyor. Yine de şekillendirme yapılması isteniliyor ise daha düşük ısılarda biraz daha uzun süre saçların şekillendirilmesi öneriliyor.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesi erkeklerde bir genetik nedenle dökülürken bu durum kadınlarda gebelik ve menopoz döneminde hormonların değişimi, demir eksikliğinin sıklıkla görülmesi gibi birden fazla nedene bağlı olarak görülür. Biotin saç kalitesini artıran önemli bir vitamindir. Saç dökülmesi yaşayan erkeklerin ve kadınların saç bakım ürünlerinde kullanılabilir ve dökülmelerin önlenmesine çare sunabilir.

Erkeklerde genetik sorun dikkate alındığında ise DHT baskılayıcı şampuanların veya bakım ürünlerinin tercih edilmesi gerekir. Erkeklerde 5 alfa redüktaz 2 enzimini inhibe eden içeriklere sahip olan Biocomplex B11 yönünden zengin Bioxcin markasının Forte serisi önerilir. Yoğun, genetik ve erkek tipi dökülmelere karşı en etkili şampuandır.

Kadınlarda % 50 genetik nedenler % 50 diğer nedenler saç dökülmesine neden gösterilir. Genetik nedene bağlı olarak kadınlarda östrojen ve isoflavon hormonunun yükseltilmesi saç dökülmesinin genetik açıdan çözümlenmesini sağlar. Bu noktada yağsız proteinler önemli bir yere sahiptir. Protein yönünden zenginleştirilmiş saç bakım ürünlerinin kullanılması mevcut genetik probleme çözüm sunar.

Kadınlarda ise ilk ve orta dereceli dökülmelere karşı amino acid complex, biotinly ghk, biocomplex B11 aktifleri içerikleri ile geliştirilen güçlendirilmiş bitkisel içerikli kuru şampuan kullanılabilir. Saç uzmanlarının ön gördüğü şampuan önerileri ile saçların daha sağlıklı olmasına katkıda bulunmak mümkündür.

Yıpranmış Saçlar Nasıl Canlandırılır?

Yıpranan saçlar daha çok çevresel faktörlerin etkisi altında kalarak zayıflama ve güçsüzleşme eğilimi gösterir. Bioxcin Femina saç köklerine nüfuz eder ve yıpranmış saçlar için içeriğinde bulunan silicium, beta-sitosterol ve biocomplex B11 saçların direncini artırmaya yardımcıdır. Herhangi bir irritasyona neden olmaz ve bitkisel kaynaklı olarak geliştirilir.

Sağlıklı saç uzatma şampuanı denildiğinde ise bio-aktiv şampuan olan Quantum B11 vitaminini içererek saç dökülmesini önlerken yanı sıra hacmini kaybetmiş saçların güçlenmesini sağlar. Saça tutunan peptitler ile formülü zenginleştirilmiş olup saçların ilk yıkama ile daha gür ve dolgun görünmesine olanak verir.

Devamını Oku...
 
Yukarı