• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

PUBG’nin Ücretsiz Versiyonu PUBG Lite Test Edilmeye Başlandı

#1
Geçtiğimiz yılın en iyi oyunları arasında boy gösteren ve kendisi ile birlikte yeni bir oyun modunu oyun sektörüne kazandıran PUBG, uzun zamandır beklenen ücretsiz versiyon için kolları sıvadı. Ortaya çıkan bilgilere göre PUBG Lite adında ücretsiz bir oyun test ediliyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds adı ile bilinen PUBG, yalnızca çevrimiçi oyun yapısına sahip olmasına rağmen ücretli bir şekilde satışa sunulmakta. Her ne kadar oyun, grafikleri ve sunduğu deneyim ile bu ücreti hak ediyor olsa da, aynı oyun moduna sahip birçok farklı oyun ücretsiz olarak sunulmakta.

Bu noktada PUBG’nin en büyük rakibi olan Fortnite, bu oyunların başını çekiyor. Tamamen ücretsiz olan yapısı ile milyonlarca oyuncuyu kendisinde buluşturan yapım, sadece oyun içi satın alımlar ile birlikte geçen yıl 2.4 milyar dolar civarında inanılmaz gelir elde etti. Oysa aynı şekilde oyun içi satın alım sunan PUBG, ücretli olarak sunulmasına rağmen 1.35 milyon dolar gelire sahip.Hal böyle olunca yapımcı firma tarafında da ücretsiz bir oyun atağı bekleniyordu ve nihayet Tencent Games, PUBG’nin ücretsiz bir versiyonu olacak olan PUBG Lite sürümünün test çalışmalarına başladı. Şu anda sadece Tayland’da erişilebilir olan oyun, orijinal Erangel haritasına ve Solo, Duo ve Squad oyun seçeneklerine sahip.

PUBG Lite, orijinal PUBG’den bağımsız bir oyun olarak geliştiriliyor. Öyle ki oyun için özel bir geliştirici ekip tahsis edilmiş. Yakın zamanda orijinal oyunda bulunan birçok ögenin de oyuna dahil edileceği düşünülüyor. Üstelik oyunun sistem gereksinimleri, oldukça makul seviyede.

Ücretsiz olarak sunulacak olan PUBG Lite’ın tam sürümü ne zaman aktif olacak henüz bilinmiyor ancak yaz aylarında oyuna kavuşabilmemiz muhtemel görünüyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

The post PUBG’nin Ücretsiz Versiyonu PUBG Lite Test Edilmeye Başlandı appeared first on PC Hocası.

Devamını Oku...
 
Yukarı