• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

Overwatch Beta Rehberi

Abdullah

abdullahbozdag.com
Yetkili Kişi
#1
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi kısa bir süre önce Overwatch’un açık beta testi başlamış bulunmakta. Bu yazıda Overwatch'a başlamak isteyenler için kısaca bilgilerden bahsedeceğim.. Overwatch ile ilgili videolarını Yalçın Obuz Kanalından takip edebilirsiniz. Şimdi gerekli adımları incelemeye başlıyalım ;

İlk olarak kahraman seçiminiz önemli
Overwatch.jpg

Overwatch'da bir maça başlamadan önce seçebileceğiniz toplam 21 karater bulunmakta. Tabi bu sayı ilerleyen günlerde artacaktır fakat ilk başlamada 21 karakter arasından kendinizin daha iyi oynayabileceğiniz karakter seçerek takım uyumuyla birlikte oyunu etkiliyor.
Oyunda bulunan her bir karakterin tamamen farklı yetenekleri ve saldırı şekilleri mevcut durumda, ayrıca yine her bir karakter Tank, DPS, Support şeklinde farklı sınıflara da dahiller.

Sakin ve basitçe ilerleyin
overthumb-1455155426848_large.jpg


Overwatch'a yeni başladığınızda dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi kesinlikle sizi zora sokmayacak hareketlerde bulunmamanız dır.
Oyunda çok fazla kahraman ve sınıf seçeğini bulunuyor olsa da siz henüz oyuna yeni başlayan biri olarak bunlara dalmayın! Olabildiğince kolay karakterleri tercih etmeniz hem oyunu öğrenmek, hem de oyundan keyif almanız için gerçekten önemli bir durum.

Takım uyumuna dikkat edin
Overwatch bir takım oyunudur.. Bu kuralı asla untmayın. Takımınızı unuttuğunuz zaman emin olun ki maçı kaybetmiş olacaksınız.
Oyunda geçirdiğiniz süre boyunca kahraman ile oynamanız elbette en doğrusu olacak fakat takım için bazen farklı karakterlerle oynamanız gerekecektir. Her zaman istediğiniz kahramanı seçemeyebilirsiniz, buda oyununa ayrı bir güzellik katmakta..

Şimdilik bir kaç bilgi yeter ilerleyen zamanlarda daha bilgiyi yazacağım..
 
Yukarı