• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

Opera VPN Nasıl Açılır

ciguli

Sanalyer Üyesi
#1
Opera VPN Nasıl Açılır

Opera VPN Nasıl Açılır sorusu çok soruluyor. Opera, gerçek bir hayat kurtarıcı… Ülkemizde zaman zaman ne yazık ki internet sitelerine yasaklamalar uygulanabiliyor. Bu yasaklamaları aşabilmek için VPN kullanmamız gerekiyor. Ücretsiz olarak kullanabileceğimiz VPN hizmetlerinden bir tanesini de canımız, ciğerimiz Opera sağlıyor. Gerçekten Opera ustaya hepimiz şükranlarımızı sunmalıyız. Ücretsiz ve bu kadar kaliteli bir hizmet sağlayan VPN sayısı bir elin parmaklarının sayısına yetişmez bence. En azından benim bildiğim kadarıyla öyle. Daha iyisi varsa söyleyin bizde bilelim. Şimdi gelelim opera vpn nasıl açılır sorusuna…

Opera VPN Açma İşlemi
Opera VPN açma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız. Bir bilgisayarda bu işlemi yapacağınız varsayıyorum. Tarayıcıyı (Opera) açtıktan sonra link kutucuğunun olduğu yerin hemen sol tarafında VPN simgesine tıklayıp aktif edebilirsiniz.


Bilgisayarınızda yok ise BURAYA tıklayıp indirme sayfasına gidebilirsiniz.

Opera VPN Simgesi Yok
Başlıktaki gibi bir sorununuz varsa korkmaya gerek yok arkadaşlar çözüm oldukça basit. Hemen sağ üst kısımdan “üst üste üç çizgi” şeklindeki simgeye tıklıyorsunuz, sayfanın en aşağısına inip çıkan seçeneklerden “Tarayıcı ayarlarına git” yazısının üstüne tıklıyorsunuz.

Karşınıza Opera Ayarlar sayfası çıkmış bulunmakta. Bu sayfanın sol tarafında seçenekler mevcut. Genellikle iki seçenek çıkar Temel ve Gelişmiş olarak. Gelişmiş seçeneğine tıklayın ve alta açılan yazılardan “Özellikler” seçeneğini seçin. O da ne? İşte bu! Tam karşınızda “VPN’i etkinleştirin” seçeneği sizi bekliyor. Bu şekilde VPN’i açabilirsiniz. Heee bu arada işlemden sonra sol üste bakın, simgemiz olması gereken yere, yani link kutusunun soluna geliyor tekrardan.


Telefondan VPN Açma

Telefondan VPN açmak
Opera ustamız ile oldukça basitleşmiş durumda. Telefondan tarayıcıyı(opera) açıyoruz. Uygulama açıldıktan sonra sağ alttaki Opera simgesine tıklayıp, ayarları açıyoruz. Hemen ikinci seçenek VPN’dir. Burada isterseniz kutucuk ile direkt aktif edebilir, isterseniz yazının üstüne tıklayıp özel ayarlarını yapabilirsiniz(gizli sekmede çalışsın vs. gibi).
Unutmayın işiniz bittikten sonra VPN kapatmazsanız internetim neden yavaş diye ağlarsınız. Bilmeyenler için kısaca vpn nedir, vpn ne işi yarar sorularını cevaplayalım.

VPN Nedir
VPN bizim gibi basit kullanıcılar için genellikle yasaklı sitelere girmek anlamını taşımaktadır. Fakat bunun dışında VPN eğer ki güvenli bir sistem ile sağlanıyorsa tarayıcınıza kaydettiğiniz şifrelerinizi, kimliğinizi ya da sörflerinizi takip edilemez bir hale getiriyor. VPN kelimesinin açılımı “Virtual Private Network”, Türkçesi ise “Sanal Özel Ağ”dır.
 
#2
Bilgisayarla çok haşır neşir değilseniz Opera iş görüyor gerçekten. Ama bi noktada yetersiz kalıyor. Hızın düşük olması eğer bilgisayar üzerinden çalışıyorsanız büyük sıkıntı. Ben freelance çalışıyorum ve büyük dosyaları upload, download etmem gerekiyor gün içinde. Müşteri diğer tarafta bekliyor. Ben ücretli vpn servislerinden birine geçtim bi süre önce tr.vpntesting.com dan buldum bi tane şu ana kadar çok memnunum ve öyle çok pahalı da değil asla. Ücretsiz alternatifler de var isterseniz ama onlara da güvenmeyen çok. Zaten vpn’i sadece tarayıcıda değil direkt bilgisayar ağında kullanmak lazım çok büyük rahatlık. Bunun torrenti var, netflix’i var oyunu var…
 
Son düzenleme:
Yukarı