• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

Huawei çalışanı casusluk iddiasıyla tutuklandı!

#1
Huawei akıllı telefon sektöründe her geçen gün yükselirken, Çin ile diğer ülkeler arasındaki sorunlardan büyük zarar görüyor. Huawei'yi ABD'de saf dışı bırakmak için hükümetin ciddi önlemler aldığı herkes tarafından bilinir hale geldi. Kısa bir süre önce Huawei’nin Kaliforniya’da bulunan, 700'den fazla mühendisin istihdam edildiği araştırma ve geliştirme biriminin ihracat lisansı iptal edildi. Bunun üzerinden saatler geçmeden Polonya'da Huawei çalışanı tutuklandı.
ABD’den Huawei’ye bir darbe daha: Lisans iptali!

Huawei çalışanı Polonya'da casusluk iddiasıyla tutuklandı!

Bu Huawei'nin CFO'su Meng Wanzhou'nun Kanada'da tutuklanmasından sonra yaşanan ikinci benzer olay. Polonya merkezli haber kaynaklarına göre bu olay kapsamında, biri Huawei çalışanı olmak üzere iki kişi tutuklandı.
Suçlama ise Çin hükümeti için casusluk yaparak, Polonya'nın ulusal güvenliğini tehlikeye atmak. Polonya istihbaratından Maciej Wasik, şahısların casusluk faaliyetleri gerçekleştirdiklerine dair ciddi kanıtlara sahip olduklarını belirtti. Bununla birlikte şahısların önümüzdeki üç ay boyunca göz altında tutulacağı belirtiliyor. Çalışanların henüz ifade vermediğini açıklanırken, suçlu oldukları kanıtlanırsa 10 yıla kadar hapis cezası ile yargılanmaları bekleniyor.
The post Huawei çalışanı casusluk iddiasıyla tutuklandı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Devamını Oku...
 
Yukarı