• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

Gösterim Stili MTK 65XX Driver ( Windows 10 + S.İmzalama Kapatma )

#1
Driver Kurma Konusu :

Win8 ve üstü için Sürücü imzalama zorlaması kapatılmalıdır . Gerekli işlemler spoilerda

WİNDOWS 8-10 KULLANANLAR İÇİN BİLGİSAYARIN TELEFONUNUZU GÖRMESİ İÇİN SÜRÜCÜ İMZALAMA DEVRE DIŞI BIRAKMA İŞLEMİ

Windows'da hatalı ve uyumsuz sürücüler işletim sisteminin çökmesine neden olduğundan imzasız sürücülerin yüklenmesi varsayılan olarak kapalıdır. Windows XP, Vista ve 7'de sürücü imzası zorlaması bilgisayar ayarlarından kapatılabiliyorken Windows 8'de daha farklı bir yol izlenmesi gerekmektedir. (Windows 10 da benzeri adımlar uygulanmaktadır )

Eğer Windows 8-10 kullanıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakarak imzasız sürücüleri bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Not: İmzasız sürücüler işletim sisteminizde sorunlara neden olabileceğinden başlamadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Bir sorun olması durumunda bu geri yükleme noktasını kullanarak bilgisayarınızı çalışır hale getirebilirsiniz.

1. Windows tuşu + R kısayolu ile çalıştır penceresini açın ve "shutdown /o /r -t 00" yazıp "Tamam" a tıklayın. Programlarınız kapatılacak ve gelişmiş başlangıç seçenekleri karşınıza gelecektir.


2. Gelişmiş başlangıç menüsü geldikten sonra "Sorun Gider" seçeneğine tıklayın.


3. Ardından "Gelişmiş seçenekler" e tıklayın.4. "Başlangıç ayarları" na tıklayın.5. "Yeniden Başlat" a tıklayın.6. Bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve karşınıza aşağıdaki seçenekler gelecektir. Klavyenizden 7 ya da F7 tuşuna basarak sürücü imzası zorlamasını kapatın Enter a basın . Bilgisayarınız açıldıktan sonra artık imzasız sürücüleri yükleyebileceksiniz.1. Yöntem :

https://yadi.sk/d/qOjTQxxvjRGMp Bu dosyayı indirin . Rardan çıkartın ve installdrv.exe den kurulumu yapın . Olmaz ise installdrv.exe sağ tıklayın , özelliklere girin . Üstten Uyumluluk sekmesine geçin . "Bu Programın Çalışacağı Uyumluluk Modu" nu işaretletin , Alttan Windows XP (Service Pack3) Seçin . %50 işinizi görecektir .

Bilgisayarınız halen telefonunuzu tam olarak görmüyor ise

Örneğin : Yazılım yükleme aracı yüklemeye başlamaz ise 2. yönteme geçin .

2. Yöntem :

Öncelikle Driverınızı kontrol edelim .

Bilgisayarıma sağ tıklayın .

Özellikleri açın . (Win xp lerde özellikler yerine aygıt yöneticisini açın)

Sol üst taraftan Aygıt Yöneticisine girin .

Telefonun bataryasını cıkartın ve Kablo ile pcye Baglayın .

Eğer burada Resimdeki oluyorsa Driveriniz kuruludur . (Hızlı bakın 3snye görünür ve gider .)(Telefonu taktıgınızda Hiç bir tepkime olmuyorsa ise Kablonuz veya Soketiniz arızalı olabilir . Telefon hiç bir şekilde açılmıyor , şarj almıyor ve Pcye bagladıgnızda da tepkime yok ise anakartınız yanmıs olabilir)

Eğer bunun yerine Baska birşey cıkıyorsa

Örnek : preloaderxx , Alcatel mobile gibi

Çıkan driver a sağ tıklayın ve özellikler diyin .

Özellikler penceresi acık beklerken sizde Driver dosyasını indirin . ( Özellikler penceresini kapatmayın yoksa tekrar telefonu cıkarıp takıp açmanız gerekebilir)

Driver Dosyası : https://yadi.sk/d/SacYVFDBe5KCj (Driver dosyaları WinXp,Win7,Win8,Win10 da çalışmaktadır . Denenmiştir .)

İndirdiğiniz dosyaları Rardan masaüstüne cıkarın .

Özellikler Penceresine geri dönün .

Özellikler Penceresinde "Sürücü" sekmesine geçin .

"Sürücüyü Güncelleştir" e tıklayın .

Açılan sayfada "Sürücü Yazılımı İçin Bilgisayarımı Tara"yı seçin .

Açılan yerde "Gözat" a tıklayıp Rardan cıkardıgınız Driver dosyasını seçin .

İleri deyin size Soru sorcaktır .Bunu seçin ve yükleme işlemi bittiğinde Rom Kurmayı yeniden deneyin .
 
Yukarı