• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

Facebook Messenger, Instagram ve Whatsapp Mesaj Sistemi Birleşiyor

#1
Neredeyse sosyal medyanın tekeli haline gelen Facebook, sahip olduğu tüm platformların mesaj sistemlerini birleştirmek için çalışmalar yapmaya başladı. Buna göre tüm uygulamalar arasında kullanılabilecek bir mesaj ağı oluşturulacak.

TNYT’de ortaya çıkan bir rapora göre Facebook, sahip olduğu platformlar; Messenger, Instagram ve Whatsapp arasında karşılıklı mesajlaşmaya olanak tanıyan bir sistem üzerinde çalışmaya başladı.

Bilgilere göre her platform, sunduğu hizmeti aynı şekilde bağımsız olarak sürdürecek. Ancak platformlar arasında yalnızca bir uygulamayı kullanan bir kullanıcı, kullanmadığı uygulamaya sahip bir kullanıcı ile doğrudan iletişim halinde olabilecek. Yeni sistem aynı zamanda güvenliği arttırabilmek amacı ile uçtan uca şifrelemeyi de destekleyecek.Facebook:

“Yapabileceğimiz en iyi mesajlaşma deneyimlerini oluşturmak istiyoruz. Kullanıcıların daha hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde birbirleri ile mesajlaşmalarına olanak tanımak, aynı zamanda birbirleri ile çok daha kolay şekilde bağlantılar kurmaları için uğraşıyoruz.”

açıklamasında bulunarak sistemin kullanıcı odaklı geliştirildiğini bildirdi.

Tabii ki birleşik bir sistem oluşturmanın, reklam tarafında da Facebook lehine olumlu etkiler doğurabileceği düşünülüyor. Aynı zamanda şirket, Apple iMessage ve Google Mesajlar servisleri ile de rekabet edebilmeyi amaçlıyor olabilir.

The post Facebook Messenger, Instagram ve Whatsapp Mesaj Sistemi Birleşiyor appeared first on PC Hocası.

Devamını Oku...
 
Yukarı