• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonlar

Abdullah

abdullahbozdag.com
Yetkili Kişi
#1
En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonlar,En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefon,En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefon Önerisi

En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonlar

Akıllı telefonlar, günümüzde birçok cihazın yaptığı işleri yapabiliyorlar. Müzik dinleyebiliyorsunuz, internete girebiliyorsunuz, kayıt yapabiliyorsunuz, video ve fotoğraf çekebiliyorsunuz vb. Bu gelişmelerle birlikte akıllı telefon üreticileri tüm bu özellikleri optimize ederek cihazlar üretiyorlar. En iyi kameraya sahip telefonlara gelince kamera ve lenslerin test edildiği sıralandığı sistem DxOMark'a göre 100 üzerinden 87 puan ile Sony'nin Xperia Z5 modeli en yüksek puanı alıyor. Hemen arkasından Samsung’ un Galaxy S6 Edge modeli geliyor. Huawei üretimi Google Nexus 6P listede 84 puan alabilirken, 4. sırayı aynı puana sahip LG G4, Samsung Galaxy Note 4 ve Motorola Moto X Style paylaşıyorlar.

Sony Xperia Z5

5.2 inç uzunluğa sahip olan telefonun kamerası 1920x1080 piksel kalitesinde fotoğraf çekerken piksel yoğunluğu diye tabir edilen ppi değeri 428. 0.03 saniye odaklama süresi olan kamera maksimum 5520x4120 piksel fotoğraf çekebiliyor.

Samsung’ un Galaxy S6 Edge

518 ppi piksel yoğunluğuna sahip telefonda 16 mega piksellik bir arka kamera yer alırken, 5 mega piksellik bir Selfie kamerası bulunuyor. HDR çekim yapılmasına olanak sağlayan telefon 30 fps'de 2K video çekme özelliğine sahip.

Google Nexus 6P

Google'ın 5.7 inç olarak ürettiği ve 1440x2560 piksel çözünürlüğünde fotoğraf çeken 12.3 mega piksel çözünürlüğünde telefon. S6 Edge gibi 30 fps'de 2K video çekebilirken, ön kamerası 8 MP değere sahip.

 
Yukarı