• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

DLE vs Wordpress?

Abdullah

abdullahbozdag.com
Yetkili Kişi
#2
Wordpress çünkü sürekli geliştiriliyor ve seo anlamındada daha güçlü datalife kullanmak istersen indirme sitesi açmak istersen kurabilirsin.

seo hocasına göre ;

Yazılımsal sistemlerin farklılıkları sadece site içi seo bakımından gözükmektedir. Gerekli kriterleri yerine getirdikten sonra hiçbir yazılımın bir üstünlüğü kalmamaktadır. Ancak yazılım düzenleme konusunda yeterli olmayan ve web sitesini amatör şekilde oluşturacak kişiler için öncelik wordpress, sonrasında joomla, DLE ve drupal gibi sistemler olmalıdır. Çünkü bazı gereksinimler eklentiler vasıtasıyla kolayca halledilebilmektedir. Ancak bu tarz hazır yazılımlar birçok amaçla kullanılabilmeye yatkın üretildikleri için, üzerinde gereğinden fazla uygulama ve yazılımlar da yer alabilmektedir. Bu nedenle, amacına uygun yazılmış php tabanlı yazılımlar tam gereksinime göre yazılmış olması ve isteğe göre daha esnek bir yapıya kavuşturulması sebebiyle seo açısından daha verimli hale getirilebilmektedir. Tabi bu düzenlemeleri yapacak veya yaptıracak kişilerin bilgisi son derece önemlidir.
 
Son düzenleme:
Yukarı