• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

Call of Duty: Black Ops 4 Sistem Gereksinimleri

fyurdakul

dogrumanset.com
#1
Activision ve Treyarch, PC sistemi ihtiyaçları de dahil olmak üzere Call of Duty: Black Ops 4 PC açık beta testinin ayrıntılarını açıkladı. COD: Black Ops 4, 12 Ekim’de sırf Blizzard’s Battle.Net’ten başlatılan ilk Call of Duty’ olacak. Mücadeleye katılmak istiyorsanız, COD BLOPS 4 open beta, 11 Ağustos Cumartesi günü geliyor.

Call of Duty: Black Ops 4 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 ve üzeri 64-bit
İşlemci (CPU): Intel Core i5-2500K 3.üç GHz veya AMD FX-8320 3.5 GHz
RAM: 8 GB
GPU RAM: 2GB Video RAM
Ekran Kartı (GPU): GeForce GTX 660 2GB veya Radeon HD 7850 2GB
DX: DirectX 11
Gereken Boş HDD: 25GB (COD: Black Ops 4 PC Beta)
Call of Duty: Black Ops 4 İdeal Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 ve üzeri 64-bit
İşlemci (CPU): Intel Core i7-4770K 3.5GHz or AMD Ryzen 5 1500X 3.5GHz
RAM: 12 GB System Memory
GPU RAM: 4GB Video Memory
Ekran Kartı (GPU): Nvidia GeForce GTX 970 or AMD Radeon R9 390
DX: DirectX 11
HDD: 25GB (COD: Black Ops 4 PC Beta)


Treyarch, Call of Duty: Black Ops 4 oyununu resmi olarak açıklamamıştır, ancak tüm seriler aslına bakarsak Tech 3’e dayanan IW Engine (Infinity Ward Engine) serisinden çıkmıştır. Her yıl, hangisi olursa olsun Görevli geliştirici, yeni grafik etkileri ve kabiliyetleri ile motoru bir sonraki oyuna aktararak, sıraya giriyor. Call of Duty: Infinite Warfare’in IW 7.0 Next Gen oyun motoruna göre minik avantajlar sunan Call of Duty: WWII benzer biçimde aynı motoru ve performansı fazlaca bekliyoruz.

Uzun ve kısa olanı ise COD BLOPS 4’ün Call of Duty: WWII’ye çok benzer performans göstermesidir. Bonus, Black Ops IV’Şöhret PC’de açık bir betaya haiz olacağıdır, bu yüzden güvenilir değilseniz, performansı orada test edebilirsiniz.

Call-of-Duty-Black-Ops-4-696x385.jpg


Bu nedenle, Call of Duty: Black Ops 4’ün hem RAM bununla birlikte VRAM’de yüksek olsa da fazlaca iyi görünen bir oyun olacağını biliyoruz. 8GB RAM, COD için mutlak minimum değer olarak öneriliyor: Black Ops IIII ve Treyarch neredeyse 6GB RAM flat-out’ın Siyah Ops 4’ü çalıştırmayacağını söylüyor.

Diğer bir deyişle, Call of Duty: Black Ops 4’Şöhret sistemi, Call of Duty: WWII ile aynıdır. Düşük çözünürlüklü oyuncular için, GeForce GTX 660 veya Radeon HD 7850 gibi basit bir 2GB VRAM ekran kartı, sadece daha istikrarlı performans isteyenler, naturel 1080p monitör çözünürlüğü ve daha yüksek grafik ayarları GTX 970 yada Radeon R9 390. Eğer Black Ops 4’ü iyi seviyelerde oynamak istiyorsanız bir GeForce GTX 1060 6GB yada Radeon RX 580 serisinde bir seviyeye çıkmanız gerekir.

Akılda tutulması gereken son bir şey, Call of Duty: Black Ops 4’ün bu özelliklerin beta sistem özellikleriyle gelmesidir. Beta sürümü oyunun 25GB’lık bir kısmıyken sistem ihtiyaçları ile lansman içinde değişebilir. Black Ops IIII’nin COD: WWII’nin lansmanında 90GB’lık bir yükleme olduğu için oldukca büyük bir indirme olmasını bekliyoruz.

Her vakit bulunduğu gibi, PC’nizin öteki kullananların kıyaslamalarını ve performanslarını kontrol edebileceğiniz Call of Duty: Black Ops 4 Sistem Gereksinimleri’ni ne kadar iyi çalıştırabildiğini her zaman kontrol edebilirsiniz.
 
Yukarı