• Sevgili Ziyaretçi, forumumuz geliştirilme aşamasındadır. Forumumuzda konu açarak veya konulara cevap vererek bize katkıda bulunabilirsiniz. İyi forumlar..

Arama Motoru Bing, Çin’de Yasaklandı!

#1
2009 yılında Microsoft tarafından piyasaya sürülen arama motoru Bing’e, Çin’de erişilemiyor. Sosyal medya kullanıcıları sansür tarafından engellenen en son yabancı site olabileceğinden korkuyorlardı.

Microsoft sözcüsü yaptığı açıklamada an itibariyle arama motorları Bing’e erişim sağlayamadıklarını ve konu üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Sosyal Medya Uygulamaları İçin Güvenlik Duvarı Kullanılıyor


Çinli yetkililer güvenlik duvarını kullanarak Facebook, Twitter gibi büyük sosyal medya uygulamalarını engelliyor. Bugün ise ortaya çıkan bilgiye göre Çin’in , Microsoft’un arama motorlarından biri olan Bing’i engellediği anlaşıldı.

Bing motoru üzerinden arama yapan kullanıcılar bir hata ile karşı karşıya kaldılar. Çin’in uyguladığı bu sansürü aşmak isteyen kullanıcılar VPN uygulamalarını kullanarak arama motorunun global versiyonuna erişim sağlamaya çalıştılar.Arama motoruna olan engelin sansürden mi yoksa teknik bir arızadan mı kaynaklandığı hakkında bilgi vermeyen Microsoft’un konu hakkında ne yapacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

The post Arama Motoru Bing, Çin’de Yasaklandı! appeared first on PC Hocası.

Devamını Oku...
 
Yukarı