Taşınabilir Harddisk İle Verileriniz Güvende Kalsın
Taşınabilir Harddisk İle Verileriniz Güvende Kalsın
İçerisinde yaşadığımız bu çağda, saklanması gereken verilerin ağırlığı ve sayısı fazladır. Verilen problemsiz bir şekilde depolamasını sağlayan taşınabilir harddisk ürünleri bilgisayarların daha rahat işlem görmesine yardımcı olmaktadır.

İçerisinde yaşadığımız bu çağda, saklanması gereken verilerin ağırlığı ve sayısı fazladır. Verilen problemsiz bir şekilde depolamasını sağlayan taşınabilir harddisk ürünleri bilgisayarların daha rahat işlem görmesine yardımcı olmaktadır.

İstenilen her yere rahatlıkla taşınabilen, bu harddiskler aynı zamanda bilgisayarınızın hafızasının dolmasını da önlemektedir.  Taşınabilir harddisklerin modelleri genellikle 2 türden oluşmaktadır. 2,5 ve 3,5 boyutlu olabilen taşınabilir harddisk modellerinin fiyatları, kapasitelerine göre değişmektedir. 2,5 boyutunda olan disklerin taşınabilirliği 3,5 boyutlu disklere göre daha yüksektir. Aynı zamanda bu modeldeki harddiskler enerjilerini bilgisayardan almaktadır.

Buna kıyasla 3,5 boyutundaki modeller, enerjilerini elektrik prizlerinden almaktadır. Depolama kapasiteleri 2,5 boyutundaki disklerden daha fazladır. Kasa boyutunun dışında olan diskler SSD ve HDD olmak üzere 2 farklı teknoloji kullanarak, kullanıcıların ihtiyaçlarını gidermektedir. SSD modellerin veri aktarım hızı ve fiyatları daha yüksektir. HDD harddiskler ise günümüzde daha çok tercih edilmektedir.

Taşınabilir Harddisk Kapasiteleri

Taşınabilir harddisk kapasiteleri 120 GB ile 8 TB arasında değişkenlik göstermektedir. Diskler arasında seçim yaparken modellerin kapasitelerine dikkat etmeniz önerilmektedir. USB bağlantısı 2.0 olan harddisklerin veri aktarımı standarttır. Ancak USB bağlantısı 3.0 olan harddisklerin veri aktarım bağlantısı daha hızlıdır. Modeller arasında seçim yaparken bu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer veri aktarımınızı kablosuz olarak gerçekleştirmek istiyorsanız, seçimlerinizi ona göre yapabilirsiniz.

Taşınabilir Harddisk Nedir?

Depolama kapasiteleri son derece yüksek olan bu ürünlerin en temel amacı, bilgisayarlara bağlanarak veri aktarımını sağlamaktır. Yalnızca kullanılacakları zaman bilgisayarlara bağlanan bu ürünlerde resim, müzik, video, film, program gibi çeşitli dosyaları saklayabilir, ihtiyacınız olduğunda bilgisayarınıza bağlayarak kullanabilirsiniz. Taşınabilir harddisklerin kullanılması için bağlantı kablosu gerekmektedir. Ancak bağlantı kablosu kullanmadan harddiski kullanmak istiyorsanız, o zaman bağlantısı kablosu gerekmeyen ürünlerden tercih etmeniz gerekmektedir.

Her türlü depolama imkânını kullanıcılarına sağlayan taşınabilir harddiskler oldukça kullanışlı parçalardır. Özellikle oyunlarını, dosyalarını ve bilgisayar programlarını sürekli olarak kullanan kişiler için ideal ürünlerdir. Verileri oldukça yüksek olarak kişilerin artık ev ve iş yerleri arasında bilgisayar taşımasına gerek kalmıyor. Verileri son derece güvenli bir şekilde muhafaza eden taşınabilir harddisk modellerine https://www.incehesap.com/tasinabilir-harddisk-fiyatlari/ adresinden ulaşabilir, dilediğiniz ürünü online olarak sipariş edebilirsiniz.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları