Nvidia GTX 1080 Ti - çıkış tarihi, özellikleri, fiyat ve söylentileri!
Nvidia GTX 1080 Ti - çıkış tarihi, özellikleri, fiyat ve söylentileri!
Nvidia GTX 1080 Ti ne zaman çıkıyor? Nvidia GTX 1080 Ti fiyatı ne kadar? Nvidia GTX 1080 Ti hakkında bilgiler..

Nvidia'nın CES patronu, HDR'ye özel yeni bir Kalkan, bazı şoförsüz otomobiller, çok yönlü AI öğrenme öğeleri ve yenilenmiş bir GeForce Now oyun streaming servisi ... ancak GTX 1080 Ti duyurusu yok. 

Bir ekran kartı, ekranın çıktısı kadar iyi. Bugün en iyi oyun monitörlerini araştırın.

Titan X'in GPU'yu daha erişilebilir, daha uygun fiyatlı bir form haline getireceğini ve görülebilmesini umuyorsanız, bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Peki GTX 1080 Ti'nin nihai olarak çıkarılması için bunun anlamı nedir? Muhtemelen, kartın daha geleneksel bir Nvidia yayın penceresine sokulması ve sonraki pencerenin Şubat / Mart zamanı olacağı anlamına geliyor.

AMD, daha önce yeni Vega GPU mimarisini serbest bırakmaya karar verdiği için iyi bir strateji olurdu. Bu yeni Radeon ekran kartları, AMD'nin 4K oyun oynamaya ve Nvidia'nın Pascal GPU yığınının üst sıralarında yer almasını sağlayacak ve yeşil takımın yeni AMD kartlarının GTX'yi bırakmadan önce nasıl bir fuar beklediğini görmek isteyeceklerini düşünüyorum 1080 Ti.

Bu, GPU'nun hızını veya konfigürasyonunu değiştirmek veya AMD'nin yarışan kartların bulunduğu yere göre yayın fiyatlamasını ayarlamak anlamına gelebilir.

Orijinal hikaye 19 Aralık 2016: Nvidia'dan GTX 1080 Ti'nin varlığı ile ilgili ilk resmi teyit garip bir kaynak - LinkedIn aracılığıyla ortaya çıktı gibi görünüyor. Club GeForce ile ilgili bir pazarlama pozisyonu için bir iş listesi, yeni kartın ön siparişleri hakkında konuşur.

GTX 1080 Ti sözü, iş listesinin sonunda geldi ve GeForce Experience Titan X-a-benzeri bir GTX 1080 Ti için ön siparişlere erken erişim kazanma konusunda GTX 980 Ti çalışanlarının tercihli muamele görmesi gerektiğini önermektedir.

GeForce GTX 1080 Ti, yeşil takımın yeni Volta mimarisini ortaya çıkarmadan önce bu neslin son grafik kartı olan Nvidia'nın Pascal bulmacasının son parçası olacak. Ayrıca, PC oyuncuları için yeni bir yıl hediyesi olacağından oldukça eminiz.

Nvidia'nın yayınlanmamış ürünler hakkında yorum yapmama politikası, aslında bir GTX 1080 Ti olacağına dair resmi bir garanti vermediğimiz anlamına geliyor, ancak Nvidia'nın yeşil tonlu erkek tımar etme hattından daha şaşırtıcı görünmesini istemem Ürünler. Son nesil Titan GPU'nun bir varyantına dayanan en üst tüketici kartının son iki grafik mimarisi için bir 'Ti' versiyonunu piyasaya sürdüler.

GTX 1080 Ti'nin GTX 1080 ve Pascal destekli GTX Titan X arasında bulunması muhtemel olduğundan, kartın ne tür olacağına dair oldukça iyi bir fikrimiz var. İpucu: Çabuk ol.

Nvidia GTX 1080 Ti çıkış tarihi

Nvidia_JenHsunHuang

"Mutlu Yıllar! İşte yeni GTX 1080 Ti. "Bunlar, Nvidia CEO'su Jen-Hsun Huang'ın Tüketici Elektroniği Fuarı'nı Ocak ayında açması için sahne aldığı sırada duymak istediğimiz kelimelerdi. Ama hayır, GTX 1080 Ti, yılın açılış konuşmasından yoksun olması nedeniyle dikkat çekiciydi.

Jen-Hsun, CES'in açılış konuşmasını, bilgisayar destekli otomobillerin Nvidia sayesinde kedileri nasıl biçip de başka bir Shield TV kutusu çıkarmayacağını konuşarak geçirdim, ne bir boşa fırsat ...

Ancak adından da anlaşılacağı gibi, CES'in hardcore PC bileşenleri yerine tüketici ürünleriyle daha fazla ilgilendiği bir şey olduğunu söylemek için belki de sürpriz olmadığı söylenebilir: Sürücüsiz arabalar, AI, oyun akışı ve yeni bir Shield aygıtı.

Bu, muhtemelen GTX 1080 Ti'yi Nvidia'nın daha geleneksel sürüm pencerelerinden birine geri itecektir. Üst düzey ekran kartlarının Şubat / Mart aylarında daha önce piyasaya çıktığını gördük, bu yüzden Pascal bulmacasının son parçasını görüyor olabiliriz sanırım.

Gelecek yıl Nvidia Grafik Teknolojileri Konferansı'nda (GTC) açıklanan Volta kod adlı yeni nesil Nvidia GPU'nun söylentileri doğruysa, GTX 1080 Ti'nin başlatma penceresi biraz sıkılaşıyor. Ocak ayındaki Las Vegas olayında erken Vega grafik yongalarının bulunması muhtemel AMD şekilli rekabetle, Nvidia'nın üst düzey tüketici parçalarının kırmızı ekibin ilk orijinal 4K grafik kartlarını bozması için başlatması mantıklı olacaktır.

Nvidia, GTX 1080 Ti'yi, AMD'nin en üst düzeydeki Vega GPU'yu nereye yerleştireceğini görene kadar duyurmayı bırakıyor gibi görünüyor. Öyleyse büyük olasılıkla, kesintili Titan X kartının ilginç şeyler yapacağını göreceğiz.

Nvidia GTX 1080 Ti fiyat

Titan_x_0

Kötü haber, GTX 1080 Ti'nin çoğumuz için özellikle uygun fiyatlı bir ekran kartı olmayacağıdır. Hem performans açısından hem de fiyat açısından GTX 1080 ve Titan X arasında bir yere oturacak ve bu, 630 $ (565 £) ile 1.200 $ (1.099 £) arasında bir fiyat etiketi anlamına geliyor. Tahmininin, o ölçeğin üst ucuna doğru eğildiğiyle.

Nvidia GTX 1080 Ti 800 dolardan (800 sterlin) daha az maliyetle sonuçlanırsa, özellikle de Nvidia Founders Edition malarkeyinde kalırsa çok şaşırırdım.

Bu, Nvidia'nın şimdiye kadar üretmiş olduğu en pahalı tek GPU tüketici ekran kartı haline getiriyor. Mevcut Pascal serisi kartların eşlik ettiği nesil fiyatlandırma konusundaki yükselen artış göz önüne alındığında bu şaşırtıcı olmamalı.

Nvidia GTX 1080 Ti spesifikasyonları

GP102_full_0

Nvidia passim'i takip ediyorsa, GTX 1080 Ti, şu anda GTX Titan X grafiksel güç merkezini çalıştıran aynı GP102 işlemcisine dayanıyor olacak. Ve bu onun için bir oyun kartı yapacak.

GTX Titan X'in GP102 silikonunun ılımlı bir kesim sürümüyle bile, GTX 1080 Ti güçlü bir 4K oyuncusu olacak. Söylentilere göre GTX 1080 Ti'nin çipi 256 CUDA çekirdeği kaybediyor ve bu çekirdek dört akarsu mikroişlemciye (SM) çevriliyor ve çekirdek sayısı 3,328. Hâlâ ciddi derecede güçlü GTX 1080'in 2,560'ına kıyasla hala çok büyük bir avantaj.

 
Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları