MSI Ge75 Raider 9se İnceleme
MSI Ge75 Raider 9se İnceleme
Msi Ge75 Raider 9se oyuncu laptop'una sizlerle birlikte yakında bakıyoruz.

Msi Ge75 Raider 9se, oyuncular için geliştirilmiş güçlü soğutuculara sahip oyuncu notebook'u. Tasarım olarak Msi'ın kendi çizgilerini koruduğu görülmekte. Önceki modellere göre daha yumuşak geçişler kullanılan bilgisayarın tasarımı oldukça hoş görülmekte.

Alt ve arka kısımda oldukça fazla ızgara ile donatılan bilgisayar, içindeki ısıyı kolaylıkla dışarıya atacağı görülmektedir.

Bilgisayarın genel özelliklerinden bahsedecek olursak; 

  • 17.3" ekran boyutu
  • Full HD ekranı
  • 2.64 kg ağırlığı
  • GeForce RTX 2060 ekran kartı
  • 32 GB belleği
  • Intel Core i7-9750H işlemci
gibi genel özelliklere sahip. 

Msi Ge74 Raider 9se Performansı

Bilgisayar genel teknik özellikleri ile kaldıramayacağı bir oyun olduğunu düşünmüyorum. Nvidia'nın RTX teknolojili 2060 ekran kartı bulunuyor ve Intel'in i7-9750H işlemcisi ile güçlerini birleştirerek tüm oyun ve programlara meydan okuyor. Daha çok FPS oyunlarında denediğimiz bilgisayar oldukça başarılı sonuçlar verdi. En aksiyon dolu sahnelerde bile takılma ve donma yaşamadan oyunu kolaylıkla size Full HD olarak gösterebiliyor.

Gta 5'in ücretsiz olması ile bir çok oyuncu bu oyuna hücum etmişti, testimizde de bu oyuna yer vermemek ayıp olurdu. Grand Theft Auto V; High ayarlarda 143 fps, Very High ayarlarda 87 fps ve Max ayarlarda ise 63 fps alabildim.

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands oyununda ise High ayarlarda 98 fps, Very High 88 fps ve Max ayarlarda ise 59 fps alabildim. 

Rise of the Tomb Raider oyununda ise; Medium ayarlarda 140 fps, Very High ayarlarda 84 fps, Max ayarlarda ise 55 fps alabildim.

En çok oynadığım CS:GO'da ise full ayarlarda ortalama 350-400 arası kesintisiz fps alabiliyorum. Kendi ekran çözünürlüğümde ise oyun ortalama 450-480 fps arası almakta.

Buradaki FPS değerleri ortalamadır...

Cihazdaki donanımları güvenli bir sıcaklıkta tutmaya çalışmak için sekiz boru, dört egzoz ve 31 fan kanadı kullanan MSI’nın Cooler Boost 5+ fan modülünü kullanıyor. Bu sayede cihazın W tuşu ve Enter tuşu arasında bir sıcaklık artışı olsa da genel olarak cihazın termal çözümünün rakiplerine kıyasla çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Sonuç olarak bilgisayar şuan piyasada olan tüm oyunları kasmadan rahatlıkla kaldırmakta. Yüksek performans ve MSI'ın tasarımı ile birleşerek çok şahane bir cihaz ortaya konulmuş. Şimdiden alacak arkadaşlara iyi oyunlar dilerim...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları