Intel Movidius Myriad X VPU duyuruldu
Intel Movidius Myriad X VPU duyuruldu
Intel tarafından Windows Makine Öğrenimi platformu için Movidius Myriad X Vizyon İşleme Birimi (VPU) çipsetinin duyurusu gerçekleştirildi. Yongaseti yardımıyla suni zeka iş yükleri ele alınırken operasyonel maliyetlerin düşürülmesi ve verimliliğin artırılması hedefleniyor.

Intel Movidius Myriad X VPU nitelikleri neler?
Microsoft, Windows Geliştirici Günü etkinliğinde sonraki Windows 10 güncellemesinin işletim sistemine yapay zeka işlevleri getireceğini duyurdu. Özellikle de Makine Öğrenimi etkinliğin odak noktası oldu ve geliştiricilerin evvel eğitilmiş makine öğrenimi modellerini Windows uygulamalarında kullanabileceği anlatım edildi. Tam da bu aşamada Intel’in yeni yongaseti öne çıkıyor.

Intel en yeni VPU’larının yapay zeka meslek yükünü muhtelif donanım türlerine verimli bir halde dağıtarak donanım hızlandırması için hususi bir nöral malumat işlem motoru kullanan ilk endüstriyel yongaseti olduğunun altını çiziyor.

Özellikle derin nöral ağ görevlerinin yüksek süratte ve düşük maliyetli emek vermesi için özel olarak tasarlanan yongaseti, geliştiricilerin Windows istemcilerinde yeni nesil derin nöral file uygulamaları inşa etmesine imkan sağlayacak. Intel Movidius VPU teknolojisinin dünya çapındaki yüz milyonlarca Microsoft kullanıcısına gidererek sofistike hale gelen suni zeka deneyimleri sunacağını vurguluyor.

Microsoft, Intel ile iş birlikleri mevzusunda heyecan duyduklarını ve akıllı uygulamaların geliştirilmesinin yanı sıra; şahsi asistanlar, zeki müzik, fotoğraf arama ve tanıma ile biyometrik emniyet şeklinde işletim sistemine hususi özellikler sunacağını paylaşıyor.

 

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları