Apple,2016 MacBook Pro'da Hangi Teknolojileri Kullanmadı
Apple,2016 MacBook Pro'da Hangi Teknolojileri Kullanmadı
Şimdiye kadarki en ince,hafif ve en iyi ekrana sahip aynı zamanda en güçlü MacBook Pro olma özelliğini taşıyor. Hem tasarım hem de donanım konusunda iyileştirmeler yapılan cihaz etkileyici olsa da birçok teknolojiyi de tarihe gömüyor.

Yeni 2016 MacBook Pro Eksileri:

HDMI:

Yeni satın aldığınız MacBook Pro’yu TV’ye bağlamak istediğinizde, Apple TV’niz yoksa HDMI portunu boşuna aramayın;artık kullanılmıyor. İncelikten ödün vermemek için koyulmadığı düşünülen HDMI portuna ihtiyaç duyduğunuzda Apple’ın kendi online mağazası üzerinden 259 TL’ye sattığı USB-C Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörü’nü satın almanız gerekiyor. Oldukça pahalı bu adaptörü başka yerlerde de bulma şansınız elbette var ancak böylesine ince tasarlanmış, uzay gri rengiyle şık duran bir cihazda renkli bir adaptörün olması iyi bir görüntü oluşturmayacaktır.

usbtypec-3

 

ESC ve Fonksiyon Tuşları:

Yeni MacBook Pro’nun klavyesinin üzerine konumlandırılmış OLED dokunmatik ekran, kullandığınız uygulamaya göre değişkenlik gösteren kısayollar sunuyor. Ayrıca kısayollar sadece Apple uygulamalarına özel değil tüm uygulamaları destekliyor. Klavyede dikkat çeken diğer nokta da Force Touch özellikli trackpad’in iki kat büyütülmesi. Hem Touch Bar’ın gelmesi hem de trackpad’in büyütülmesi beraberinde bir eksikliği getiriyor. Fonksiyon tuşlarının yanı sıra gün içerisinde fazla kullanmadığımız ESC tuşuda artık yeni MacBook Pro'larda bulunmuyor.Aslında bu tuşlar klavyeden alınmış durumda yani; OLED ekranda karşımıza çıkıyor.

touchbar-macpro-22

 

MagSafe:

MacBook Pro kullanıcılarının favorisi MagSafe, incelik uğruna 2016 model MacBook Pro’da yer almıyor. Güç girişinin zarar görmesini engellemenin yanı sıra gece vakti güç girişine erişimi kolaylaştıran MagSafe artık yok.

magesafe-macpro-1

 

SD Kart Okuyucu:

Resim aktarımı veya depolama gibi seçenekler için kullandığımız SD kart slotu, yeni MacBook Pro’da ne yazikki bulunmuyor. SD karttaki verileri bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz zaman belli bir ücret ödeyerek aparat satın almanız gerekicek; USB-C kart okuyucu (SanDisk Extreme Pro SD UHS-II Card USB-C Reader gibi) satın almanız gerekecek. Bu ürünlerin de fiyatı tahmin edeceğiniz üzere çok ucuz değil.

HKR62_AV2

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları