Siber Danışmanlık En iyi Çözümler
Siber Danışmanlık En iyi Çözümler
Siber saldırı veya zafiyetlere karşı danışmanlık hizmeti warpiris ile hizmetinizde Siber savunma önemlidir korunma yolları.

 

Teknoloji çağında olmamızdan dolayı, yeni bir mücadele alanı olarak kabul edilen bir unsur da siber güvenlik alanıdır. Bu da firmaların hatta ülkelerin siber güvenlik ihtiyaçlarını arttırmaktadır. Yüksek seviyede bir siber güvenlik sayesinde firmanızın verileri gizli kalacak, ülkenizdeki casus yazılımcılar istediklerini elde edemeyecekler.

Firmamız da siber güvenlik ürünlerini geliştiren ve siber güvenlik ürünlerine duyulan ihtiyacı karşılayan faaliyetler yürütmektedir. Sizlere yerli ve küresel siber güvenlik hizmetleri sunarak, devletimizin siber güvenlik stratejilerine de destek oluyoruz.

 

Siber Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri

Penetrasyon Testi

Siber güvenlik danışmanlık hizmetlerinden birisi penetrasyon testidir. Dışarıdan veya içeriden kötü amaçlı bir saldırganın sisteme verebileceği zararı önceden görebilmek ve zayıflıklara karşı tedbir alabilmek için planlanmış saldırı simülasyonuna penetrasyon testi adı veriliyor. Öncelikle güvenlik açıkları nedeniyle oluşabilecek bilgi kayıplarını engellemek için penetrasyon testinin yapılması şarttır. Bununla birlikte sisteminizdeki yatırımı güvende tutarsınız. Penetrasyon testi hizmetleri, fiziksel sızma testi, ağ sızma testi, web uygulama sızma testi, mobil uygulama sızma testi gibi birçok hizmete sahiptir.

Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi

Düzenli zafiyet tarama ve yönetimi, diğer bir siber güvenlik danışmanlık hizmetidir. Bu hizmet genelde yılda bir kez yapılıyor. Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi hizmetimiz sizlere, sızma testi yaptırılmayan dönem aralığında, çeşitli yazılımlarla güvenliğin sağlanmasında ek bir katman sağlar. Uzmanlarımız bu hizmet için her ay çalışmalar yapıyorlar. Bu çalışmalar, aylık çeşitli zafiyet taramaları, bulgu takibi ve doğrulama testleri ve raporlamalardır.

Siber Güvenlik Operasyon Merkezi (CSOC) Hizmeti

Siber güvenlik operasyon merkezi (CSOC) hizmeti diğer bir hizmettir. Bu hizmet ile bir kuruluşun hem iç ağından hem de siber uzay üzerinden güvenlik durumunu izlenir. Bu hizmet merkezi, analiz eden güvenlik ekiplerinin bulunduğu bir hizmet merkezidir. Teknoloji çözümleri, siber güvenlik olaylarını tespit etmek, analiz etmek, analiz sonucuna göre bu ekiplerin amacıdır.

Siber Olay Müdahale Hizmeti

Siber olay müdahale hizmeti ile de acil durumlarda verilen hizmettir. Bu durumun sebebi aslında, bilgi ihlaline zamanında gerekli önlemler alınmaması ve böylece ciddi sonuçların ortaya çıkmasıdır. Basit bir saldırı gibi görünen saldırıların küçümsenmemesi gerekiyor. Nitekim bu basit saldılar, kurumunuzun itibarınız zedeleyecek dereceye gelebilir. Bunun içinde siber saldırılar için hızlı ve en doğru kararlar verilmelidir. Bu da uzmanların yapacağı bir iştir. Diğer taraftan bu hizmet ile bilgi güvenliğinizin ne kadar etkili ve kullanılabilir olduğunu gösterecektir. Aynı şekilde güvenliğinizin eksikliklerini ve iyileştirme olanaklarını da ortaya çıkarıyor.

 

Ayrıca veri tabanı yönetimi nedir? konusundaki makalemizide okuyabilirsiniz. Warpiris.com size ve işinize değer verir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları