Bilim İnsanları Açıkladı: Kıyamet Yaşamın Sonu Olmayacak!
Bilim İnsanları Açıkladı: Kıyamet Yaşamın Sonu Olmayacak!
Bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre en kötü kıyamet senaryolarında bile tek bir canlı yaşamaya devam edecek.

Sizce insanlığın ne kadar ömrü mevcut? Eğer evimiz olan dünyadan öteki yuvalar bulmazsak bu sürecin o kadar da irak olmadığını söyleyebiliriz. Belki bu küresel ısınma benzer biçimde sorunları atlatarak insanlığı daha fazlaca geliştirmeye devam edebiliriz. Ama mutlaka, evrenin başka yerlerine giderek yeni yıldızlar keşfetmediğimiz sürece bulunmaz olmaya mahkumuz. Tabi güneşin bulunmaz bulunmasına daha 7 milyar yıl kadar süre mevcut, ancak insanlığın o noktaya gelmeden de çok sayıda tehlikesi mevcut. Dünya gezegeni bizim gibi nadir ve kompleks canlıları 7 milyar yıl boyunca yaşatmayacak. Bu süreçte belki ansızın fazla kez göktaşı istikbal, hadi onları geçtik diyelim etrafımızda başka yıldızların zararları olabilecek. İçme suyumuz bitecek, kuraklık çıkacak. O malum kıyamet senaristliğinin gelişim göstermesi için sayısız niçin mevcut.

c0056a42d0c29cf115d1c65f27d207c178ca39fe

Yine de sizlere sevindirici haberi veriyoruz. Dünyaya kıyametin gelmesi, hayatın son bulduğu anlamına gelmeyecek. Dünya üstünde yaşayan tüm canlılar ölecek belki, ancak bir diri var ki, o diri yaşamaya devam edecek. Tardigrat olarak bilinen ve son senelerde uzay deneylerinde gördüğünüz su ayısı lakaplı canlılar mutlaka güneş bulunmaz olana kadar yaşamaya devam edecek. Dünyanın en bulunmamaktadır edilemez canlıları olan Tardigrat’lar gezegendeki bütün yaşam bulunmamaktadır olduğunda bile yaşamın sembolü olarak duracak.

cf78743242514255f93657bc59f807c5c4d51ef6

Yapılan araştırmalarda Himalayalar’dan daha yüksekte yada denizin 4.000 m. Altında yaşayabilen Tardigrat’lar yaklaşık 60 sene boyunca yaşayabiliyor ve en fazlaca 0.5 metre büyüklüğe ulaşabiliyor.

Bu beklenmedik deniz canlısı, büyük asteroit felaketlerine karşı dahi dayanabilecek. Güneşimizden daha büyük bir güneşin patlaması sonucunda oluşacak Süpernova ya da gama ışını patlamalarını sanki güneşlenir benzer biçimde sorunsuz atlatan bu canlı şekli, hayatın ne kadar rekabetçi bulunduğunu gösteriyor.

c954c2a6ffc2cb1349d77a42d6137234216ee755

Bilimsel olarak meydana getirilen incelemelerde güneş sisteminin etrafında dünyadaki bütün suyu kaynatacak kadar güçlü bir etki olmayacak. Bu yalnızca Güneş’in yakıtı bittiğinde olacak bir şey. Bunda da okyanuslar kaynamak yerine ya hepten bulunmaz olacak yahut donarak donmuş bir gezegen olacak.

Bilim insanlarını harekete geçiren Tardigratlar, Mars gibi kişilerin yaşayamadığı yerlerde bile yaşam olabileceğini gözler önüne serdi.

db2fbcc3157ac4c64013aaa5011db5e41534109d

Bilim kişileri insanlığın sonunu bilmiyor, sadece su ayılarının sonunu biliyor.

Haberin başında söylediğim şeklinde, gerçekten sevindirici bir haber değil metre?

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları